Dzień Dziecka w Żywcu będzie miał książkowy rytm

Dzień Dziecka w Żywcu będzie miał książkowy rytm

FOT. ŻBS

W Żywcu szykuje się popołudnie dla najmłodszych, które łączy książkę, zabawę i twórcze działanie. Żywiecka Biblioteka Samorządowa znów otwiera drzwi dla dzieci i ich opiekunów w formule, która już wielu maluchom zdążyła przypaść do gustu 📚✨

  • „Czytanie na dywanie” wraca i znów przyciąga najmłodszych
  • Rycerz, który woli czytać niż walczyć, będzie bohaterem popołudnia
  • Biblioteka dorzuca do święta Dziecka coś, co zostaje na dłużej

„Czytanie na dywanie” wraca i znów przyciąga najmłodszych

Oddział dla dzieci Żywieckiej Biblioteki Samorządowej przygotował kolejną odsłonę „Czytania na dywanie” - formatu, który stawia na bliski kontakt z literaturą i wspólne spędzanie czasu. To propozycja skierowana do najmłodszych czytelników oraz ich opiekunów, a obok samego czytania pojawią się też mini warsztaty literacko-artystyczne związane z lekturą 🎨📖

Spotkanie wpisano w Dzień Dziecka, więc całość ma wyraźnie świąteczny charakter. Biblioteka zaprasza na opowieść, która ma rozbudzić wyobraźnię i zachęcić dzieci do wejścia w świat książki nie tylko uszami, ale też rękami i głową.

Rycerz, który woli czytać niż walczyć, będzie bohaterem popołudnia

Tym razem na tapet trafi historia „O Rycerzu, który nie chciał walczyć” - opowieść o bohaterze, który zamiast miecza wybiera książkę. To właśnie wokół tej lektury mają kręcić się spotkanie i zajęcia, dzięki czemu dzieci nie tylko posłuchają historii, ale też od razu przełożą ją na własną twórczość.

Wydarzenie odbędzie się 1 czerwca o godz. 16.30 w Oddziale dla dzieci Żywieckiej Biblioteki Samorządowej w Żywcu. Zapisy prowadzone są pod numerem 33 475 13 82. 📞

Biblioteka dorzuca do święta Dziecka coś, co zostaje na dłużej

Takie spotkania działają na wielu poziomach: dają dzieciom chwilę uważnego słuchania, oswajają z biblioteką i pokazują, że książka może być początkiem zabawy, a nie szkolnym obowiązkiem. Właśnie dlatego „Czytanie na dywanie” wraca jako propozycja, która ma w sobie i ciepło, i sens - zwłaszcza w dniu, kiedy najmłodsi są w centrum uwagi.

Organizatorzy podkreślają też, że wydarzenie zostało dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

na podstawie: Biblioteka w Żywcu.

Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (ŻBS). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.