Od dzisiaj w kolejnych województwach, w tym w śląskim, dzieci i młodzież rozpoczęły ferie zimowe. Policyjne działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa wypoczywającym trwają od połowy stycznia. Jednym z jego aspektów, jest sprawny technicznie autobus, dlatego mundurowi prowadzą kontrolę pojazdów wiozących dzieci na zimowy wypoczynek.

Informujemy, że w żywieckiej komendzie policji zgłoszenia kontroli autokarów mogą odbywać się w formie osobistej, telefonicznej lub pisemnej. Zgłoszenia można składać w Komendzie Powiatowej Policji w Żywcu Aleja Piłsudskiego 52, w dni powszednie w godziny od 8.00 do 15.00 lub dzwoniąc pod numer telefonu 47 85 722 96. Ponadto nadmieniamy, że kontrole te przeprowadzane będą na terenie Żywca na parkingach stacji paliw lub też parkingach znajdujących się przy sklepach wielkopowierzchniowych. Jednocześnie prosimy, aby zgłoszeń tych dokonywać z kilkudniowym wyprzedzeniem, co pozwoli na zapewnienie prawidłowego przebiegu kontroli.

Ponadto Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji przygotowało wykaz miejsc prowadzenia kontroli autobusów oraz kierowców autobusów przewożących dzieci i młodzież na wypoczynek. Wykaz ten zawiera zestawienie punktów z terenu kraju wraz z numerami telefonów kontaktowych, gdzie można uzyskać informacje na temat możliwości przeprowadzenia doraźnych kontroli autobusów i kierowców. 

Jednocześnie informujemy, że na stronie https://bezpiecznyautobus.gov.pl można sprawdzić podstawowe informacje na temat autobusu: dane o badaniu technicznym, dane techniczne, informacje o polisie OC.

Pliki do pobrania

  • Wykaz miejsc kontroli autobusów w województwie śląskim
    103.34 KB
  • Wykaz miejsc kontroli autobusów na terenie całego kraju
    704.99 KB