55. Wojewódzki Przegląd Wiejskich Zespołów Artystycznych w Brennej

Jest nam bardzo miło poinformować o rozpoczęciu naboru na 55. Wojewódzki Przegląd Wiejskich Zespołów Artystycznych w Brennej.

55. Wojewódzki Przegląd Wiejskich Zespołów Artystycznych został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Narodowego Centrum Kultury EtnoPolska. Edycja 2023.

W 2023 roku spotkamy się w dniach 8 i 9 lipca, proponując nie tylko występy na scenie amfiteatru, pragniemy zaprosić do wspólnej zabawy, wzajemnego poznania się i nawiązania relacji. Zachęcamy gorąco do zapraszania swoich bliskich i znajomych, którzy będą podziwiali Państwa występy, spędzając jednocześnie czas w pięknej, turystycznej miejscowości, jaką jest Brenna.

Mamy również dla Państwa informacje dotyczące zmian, które pozwolą nam na lepszą organizację przeglądu.

Oferujemy warsztaty z ruchu scenicznego oraz pokazy i warsztaty czepienia z wystawą zabytkowych strojów cieszyńskich dla choreografów i członków zespołów, które odbędą się w dniach 8 oraz 9 lipca w godzinach od 13.00 do 15.00., na sali kalejdoskop znajdującej się w budynku amfiteatru, w którym odbywa się przegląd. Wszystkich zainteresowanych wzięciem udziału w warsztatach z ruchu scenicznego prosimy o wpisanie w https://rok.bielsko.pl/formularz/brenna/ w rubryce informacje o programie: „zgłaszam udział w warsztatach z ruchu scenicznego”.

W trosce o jak najbardziej efektywne przygotowanie konkursu wprowadzamy formularz online dostępny na stronie https://rok.bielsko.pl/formularz/brenna/ – zgłoszenia na przegląd będą przyjmowane tylko za jego pośrednictwem, do dnia 20 czerwca 2023 roku. Pragniemy również poinformować, że w razie jakichkolwiek problemów, które napotkacie Państwo w trakcie wypełniania zgłoszenia, prosimy o kontakt z Regionalnym Ośrodkiem Kultury w Bielsku-Białej, pod numerem telefonu 662-630-669 lub pod adresem e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Zachęcamy do współpracy, przygotowania programów prezentujących rodzimy folklor, ze szczególnym uwzględnieniem dawnych form folkloru w zakresie pieśni, muzyki i tańca, zwracamy się jednocześnie z prośbą o pozostanie z nami nie tylko podczas występu Państwa Zespołu.

Udostępnij!


Powiat Żywiec: NABÓR NA 55. WOJEWÓDZKI PRZEGLĄD WIEJSKICH ZESPOŁÓW ARTYSTYCZNYCH W BRENNEJ