Woda staje się tematem konkursu, a dzieci z Żywca dostają własny głos

FOT. Urząd Miejski w Żywcu
W Żywcu rusza konkurs, w którym o wodzie opowiedzą nie urzędowe komunikaty, lecz dziecięce rysunki. MPWiK zaprasza uczniów klas I–IV szkół podstawowych do zmierzenia się z hasłem „Woda dla każdego” i pokazania, jak wygląda świat, w którym dostęp do wody naprawdę ma znaczenie. To propozycja, która łączy prosty temat z ważnym pytaniem o codzienność.
Organizatorzy nawiązują do Światowego Dnia Wody i liczą na prace, które wyróżnią się pomysłem oraz wrażliwością. Dla autorów najciekawszych dzieł przewidziano nagrody i niespodzianki, więc stawka nie kończy się na samym udziale.
W konkursie najważniejsze są trzy daty:
• ogłoszenie konkursu – 23 marca 2026 r.
• termin dostarczenia prac do siedziby MPWiK – 14 kwietnia 2026 r.
• ogłoszenie wyników – 28 kwietnia 2026 r.
To jedna z tych inicjatyw, które pozwalają spojrzeć na wodę szerzej niż przez kran i rachunek. Dla najmłodszych może być okazją do rozmowy o czymś, co na co dzień wydaje się oczywiste, a w wielu miejscach świata wcale takie nie jest.
na podstawie: Urząd Miejski.
Autor: krystian
Przydatne dane teleadresowe
- Woda Żywiec Zdrój, zdrowie z natury w butelce
- Co robić w Żywcu, gdy pada deszcz? Atrakcje, których nie możesz przegapić
- Odkryj Browar Żywiec - produkcja i zwiedzanie
- Magiczne chwile na Hali Boraczej - przewodnik dla turystów
- Starostwo Powiatowe w Żywcu - kontakt, godziny, informacje
- Żywiec gdzie zatrzymać się z dziećmi? Hotele przyjazne rodzinom
