Urząd Miejski Żywiec: Ferie w mieście 2024
Zima w mieście nie musi być nudna! Odkryj zimowe atrakcje Żywca dla najmłodszych!
  • Edukacyjne warsztaty w Muzeum Miejskim w Żywcu.
  • Poznaj tajemnice garncarstwa i historii miasta.
  • Tradycje kolędnicze w artystycznym wydaniu.

Żywiec to nie tylko malownicze krajobrazy, ale i miasto pełne kreatywnych możliwości dla najmłodszych w czasie ferii zimowych. Zima 2024 roku przynosi wyjątkową ofertę warsztatów edukacyjnych w różnych dziedzinach kultury i historii, zapewniając nie tylko zabawę, ale i rozwój na wielu płaszczyznach.

Jeśli Twoje dziecko interesuje się przeszłością i sztuką, Warsztaty historyczne „Poznaj historię swojego miasta” to idealna okazja, aby odkryć bogactwo lokalnej historii. W ramach tych lekcji młodzi adepci poznają nie tylko ciekawostki związane z Żywcem, ale również będą mieli szansę wykonać własnoręcznie litograficzne odbitki. Czas trwania tych spotkań to około godziny, a koszt uczestnictwa wynosi 8 zł od osoby. Zapisy na zajęcia odbywają się w Dziale Historii i Sztuki pod numerem telefonu (33) 861-21-24 wew. 23 w dwóch terminach: 30 stycznia o godz. 10.00 i 12.00 oraz 6 lutego o tych samych godzinach.

Z kolei młodzież zafascynowana dawnymi technikami i rzemiosłem na pewno zainteresuje się Warsztatami archeologicznymi „Nie święci garnki lepią”. Nauczą się w nich, jak dawne społeczności tworzyły ceramikę, co było kluczem do przetrwania. Każdy uczestnik będzie miał okazję stworzyć własny gliniany wyrób, który po wypaleniu w piecu garncarskim stanie się pamiątką warsztatów. Zajęcia te również trwają godzinę, a ich koszt to 8 zł. Odbędą się w dniach 31 stycznia i 7 lutego, oba dni o godz. 9.00. Rezerwacja miejsc jest możliwa pod numerem (33) 861-21-24 wew. 24.

Tradycje i zwyczaje regionalne są niezwykle ważne dla kulturowej tożsamości Żywca – dlatego też organizowane są Warsztaty etnograficzne „Tradycje kolędnicze w malarstwie na szkle”. Podczas zajęć młodzi miłośnicy folkloru poznają historię lokalnego kolędowania i wykorzystają swoje artystyczne zdolności do stworzenia własnych dzieł na szkle. Udział w warsztatach kosztuje również 8 zł, a zapisy przyjmuje Dział Etnografii pod numerem (33) 861-21-24 wew. 32. Terminy zajęć to: 30 i 31 stycznia oraz 6 i 7 lutego, wszystkie o godz. 10.00.

Wszystkie warsztaty cieszą się dużym zainteresowaniem, dlatego warto zadbać o wcześniejszą rezerwację - ilość miejsc jest ograniczona. To niepowtarzalna szansa, aby ferie zimowe stały się czasem pełnym edukacyjnych przygód i kreatywnego spędzania wolnego czasu. Żywiec otwiera swoje drzwi dla młodych odkrywców, zapraszając do wspólnego odkrywania bogactwa kulturowego regionu.


Opierając się na: Urząd Miejski Żywiec