Od kilku dni policjanci z żywieckiej drogówki wykorzystują w służbie nowy stacjonarny Alcotest 9510 Drager oraz trzy urządzenia służące do badań przesiewowych stanu trzeźwości kierowców. Ich zakup był możliwy dzięki wsparciu finansowemu Starostwa Powiatowego w Żywcu, Urzędu Miasta w Żywcu, Urzędu Gminy w Łodygowicach oraz Urzędu Gminy Radziechowy-Wieprz. Dzięki tym urządzeniom, policjanci będą mogli jeszcze skuteczniej eliminować z ruchu nietrzeźwych kierowców.

Policyjne statystyki rokrocznie pokazują, jak wielkim zagrożeniem dla wszystkich użytkowników ruchu są nietrzeźwi kierowcy. By móc jeszcze lepiej dbać o bezpieczeństwo na drogach policjanci z żywieckiej drogówki otrzymali nowy sprzęt w postaci stacjonarnego Alcotestu 9510 Drager oraz trzech urządzeń służących do badania przesiewowego stanu trzeźwości kierowców. Wartość urządzeń to kwota blisko 25 tys. zł. Ich zakup był możliwy dzięki wsparciu finansowemu Starostwa Powiatowego w Żywcu, Urzędu Miasta w Żywcu, Urzędu Gminy w Łodygowicach oraz Urzędu Gminy Radziechowy-Wieprz. Nowoczesny sprzęt trafił m.in. na wyposażenie ambulansu pogotowia ruchu drogowego, który od początku tego roku służy przy obsłudze zdarzeń drogowych zarówno policjantom, jak i mieszkańcom Żywiecczyzny.
 
Dziękujemy za okazaną pomoc finansową. Dzięki nowoczesnemu wyposażeniu żywieccy stróże prawa jeszcze lepiej będą mogli zadbać o bezpieczeństwo mieszkańców.

  • urządzenie do pomiaru trzeźwości kierowców leży na stoliku w środku radiowozu zdjęcie kolorowe
  • urządzenia do pomiaru trzeźwości leżą na stoliku w środku radiowozu
  • urządzenia do pomiaru trzeźwości leżą na stoliku w radiowozie