Biegacze 23. PKO Półmaratonu z sercem dla Weroniki – przekazali 10 tys. zł pomocy
W świecie, gdzie dobroć i współczucie wydają się być w deficycie, lokalna społeczność ponownie udowodniła swoją siłę i zdolność do czynienia dobra. Weronika, młoda dziewczyna wspierana przez Stowarzyszenie „Chce się żyć”, stała się odbiorczynią nie tylko finansowego wsparcia, ale i serdeczności płynącej z serc uczestników 23. PKO Półmaratonu dookoła Jeziora Żywieckiego.
  1. 3 kwietnia odbyło się uroczyste przekazanie czeku na 10 tys. zł na rzecz Weroniki w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym.
  2. Wydarzenie było kulminacją akcji charytatywnej zorganizowanej przez Fundację PKO Banku Polskiego i lokalne stowarzyszenia.
  3. Zawodnicy biegu solidaryzowali się z Weroniką, nosząc plakietki „biegnę dla Weroniki”.
  4. Program „PKO Biegajmy razem” przyczynił się do wsparcia 38 osób w 2023 r., zbierając łącznie 370 tys. zł.

W tym roku, podczas 23. edycji PKO Półmaratonu, który uświetnił jeziorskie krajobrazy, nasza lokalna społeczność ponownie pokazała, że solidarność ma ogromną moc. Wspólnymi siłami, biegacze i biegaczki zdecydowali przekazać swoją energię i determinację na wsparcie Weroniki, która dzięki temu może liczyć na niezbędny sprzęt rehabilitacyjny oraz wózek inwalidzki. O wielkości serc uczestników mówi fakt, że każdy pokonany kilometr był dedykowany tej dobrej sprawie.

„Wszystkim zawodnikom biorącym udział w tej szlachetnej inicjatywie pragniemy z całego serca gorąco podziękować.” - to słowa, które doskonale oddają atmosferę wdzięczności i uznania dla wszystkich, którzy włączyli się w akcję. Ta inicjatywa to dowód na to, że sport może być nie tylko formą dbania o własne zdrowie, ale również potężnym narzędziem pomocy innym.

Inicjatywa ta wpisuje się w szeroko zakrojony program „PKO Biegajmy razem”, który ma na celu promowanie aktywności fizycznej połączonej z charytatywnym wymiarem. W bieżącym roku, dzięki zaangażowaniu biegaczy, udało się zorganizować 35 charytatywnych akcji, które wspomogły 38 osób, przekazując łącznie 370 tys. zł na ich leczenie i rehabilitację. Od początku istnienia programu zorganizowano ponad 540 akcji „biegnę dla..”, dzięki którym wsparto ponad 610 osób kwotą 7 mln zł. Do akcji włączyło się 234,3 tys. biegaczy, co stanowi ogromną siłę wspólnotową i dowód na to, że razem możemy zdziałać więcej.

Te liczby i historie są świadectwem tego, jak wielką różnicę możemy zrobić, kiedy łączymy siły w imię dobrej sprawy. Weronika i jej rodzina są tylko jednym z wielu przykładów, jak bardzo potrzebne jest nasze wsparcie i jak wiele możemy zrobić, kiedy działamy wspólnie. To przesłanie, które warto pielęgnować i wdrażać w życie każdego dnia, nie tylko podczas wyjątkowych wydarzeń.


Na podst. Powiat Żywiec