Spotkanie z Rafałem Julianem Kordeuszem: poezja w Żywieckiej Bibliotece Samorządowej
Wiosna przynosi odświeżenie nie tylko w przyrodzie, ale również w życiu kulturalnym naszej społeczności. Nie lada gratka czeka na miłośników literatury i sztuki. W zbliżającym się spotkaniu z poezją, będziemy mieli okazję zanurzyć się w twórczość i przemyślenia Rafała Julian Kordeusz, poetę z bogatym dorobkiem i pasjonata sztuki. Oto okazja, by na nowo odkryć piękno słowa pisanego i poruszyć istotne, współczesne tematy.
  1. Rafał Julian Kordeusz, doświadczony poeta i edukator, poprowadzi spotkanie.
  2. Spotkanie odbędzie się 16.04.2024 r. o godzinie 17.00.
  3. Kordeusz jest autorem dwóch tomików poetyckich: "Ocean" i "Czas", oraz nadchodzącego zbiór "Indeks".
  4. Podczas spotkania poruszane będą tematy uniwersalne i aktualne, w kontekście polskiej tradycji oraz kondycji współczesnego świata.

Spotkanie z poezją to nie tylko okazja do spotkania z twórcą, ale również szansa na refleksję nad otaczającą nas rzeczywistością i miejscem sztuki w naszym życiu. Rafał Julian Kordeusz, z dwudziestoletnim doświadczeniem w pisaniu poezji, zaprasza na literacką podróż, która z pewnością nie zostawi nikogo obojętnym. Jego twórczość, charakteryzująca się głęboką refleksją nad światem i człowiekiem, stanie się przewodnikiem po niejednoznacznościach naszych czasów.

Kordeusz, założyciel charytatywnej Ekumenicznej Fundacji Bethlehem, w swojej najnowszej pracy "Indeks" proponuje unikalne podejście do poezji. Dzięki alfabetycznemu porządkowaniu wierszy, poeta wyróżnia równość traktowania poruszanych kwestii, otwierając dialog z czytelnikiem bez narzucania hierarchii. To zaproszenie do wspólnego zastanowienia się nad rolą tradycji, wartościami uniwersalnymi i naszym miejscem wśród nich.

Nie przegapcie tej wyjątkowej okazji, by zanurzyć się w świat poezji, który stawia pytania i poszukuje odpowiedzi na tematy bliskie każdemu z nas. Zapraszamy serdecznie wszystkich mieszkańców do wzięcia udziału w tym literackim wydarzeniu, które obiecuje być nie tylko spotkaniem z poezją, ale również z głęboką refleksją nad współczesnym światem.


Opierając się na: ŻBS