Policjanci z Żywca pomogli kierowcy, który utknął w korku. Mężczyzna wiózł do szpitala swojego 2-letniego synka, który połknął substancję chemiczną. Z uwagi na zagrożenie dla życia i zdrowia, policjanci natychmiast rozpoczęli pilotaż. Dzięki temu mężczyzna z dzieckiem szybko i bezpiecznie trafił pod opiekę lekarzy. O tym, że historia zakończyła się szczęśliwie, dowiedzieliśmy się z radia, do którego rodzice 2-latka wysłali podziękowania dla policjantów.

Kilka dni temu około 15.00 policjanci z Wydziału Prewencji żywieckiej komendy oczekiwali na światłach w rejonie skrzyżowania ulic Dworcowej i Wesołej. W pewnym momencie podbiegł do nich mężczyzna i zapytał, którą drogą najszybciej dostanie się do szpitala. Liczyła się każda sekunda, bowiem wiózł 2-letniego synka, który połknął substancję chemiczną. Z uwagi na to, że w mieście panował spory ruch, policjanci natychmiast pomogli rodzinie i pilotowali samochód do szpitala. 

O tym, że historia zakończyła się szczęśliwie, dowiedzieliśmy się kilka dni temu. Rodzice dziecka, wdzięczni policjantom za pomoc, wysłali podziękowania do radia. Poinformowali też, że chłopczyk po badaniach i obserwacji wrócił do domu. 

Link do informacji: https://www.radiobielsko.pl/wiadomosci/2-latek-polknal-substancje-chemiczna-policjanci-zapewnili-eskorte/52089