Policjanci z żywieckiej drogówki oraz z komisariatu w Łodygowicach zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu, którzy wsiedli za kierownicę pojazdów pomimo, że jeden z nich miał sądowy zakaz kierowania, a drugi ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Obaj popełnili przestępstwo i już wkrótce ze swojego zachowania będą się tłumaczyć przed sądem.

W sobotę przed 15.00 policjanci z żywieckiej drogówki pełnili służbę w Biernej na ul. Spacerowej. W pewnym momencie zauważyli jadącego motorowerem mężczyznę i dali mu sygnał do zatrzymania się. Jak ustalili, kierowcą był 45-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Z kolei około 16.35 policjanci z komisariatu w Łodygowicach na ul. Piłsudskiego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego vw 42-latka, który posiadał zakaz kierowania pojazdami wydany przez żywiecki sąd.

Obaj kierowcy popełnili przestępstwo. Za złamanie zakazu sądowego grozi kara nawet 3 lat więzienia. Natomiast za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości w więzieniu można spędzić nawet 2 lata.