Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Żywiec

Kurs ratownika medycznego – obowiązek i przywilej

Ratownikiem medycznym często zostaje się z bardzo szlachetnych pobudek, takich jak chęć pomagania ludziom w potrzebie i ratowania życia. Zwłaszcza w obecnych czasach pracowników służb medycznych podziwia się i docenia, jednak niewiele mówi się ile kosztuje wykształcenie w tej dziedzinie. Kursy ratownictwa medycznego potrafią być niezwykle kosztowne. Deprymujący może być fakt, że osoby, które chcą podnosić swoje kompetencje i się dokształcać, jednocześnie mocno uszczuplają swój budżet. Mimo wszystko jednak warto się szkolić, a nawet jest to konieczne jeśli chce się pozostać w zawodzie.

Kurs ratownika medycznego – dlaczego należy się dokształcać?

Oprócz chęci niesienia pomocy, ratownika medycznego powinna wyróżniać także ambicja, która sprawi, że będzie chłonąć wiedzę jak gąbka i pragnąć wykorzystywać ją w praktyce. Biorąc pod uwagę chociażby często zmieniające się przepisy oraz nowoczesne technologie stosowane w ratownictwie, okazji do nauki i zdobywania nowych umiejętności nie zabraknie. Ten zawód jak żaden inny daje możliwości samorozwoju, a przy tym daje ogromną satysfakcję. Ponieważ jednak praca w ratownictwie medycznym wiąże się z ogromną odpowiedzialnością za ludzkie życie, nałożony został obowiązek dokształcania się nawet po otrzymaniu dyplomu, rozliczany w pięcioletnich okresach. Chcąc pozostać w zawodzie, ratownik musi wielokrotnie brać udział w kursach doskonalących. Często płacąc za nie z własnej kieszeni.

Dofinansowanie na kurs ratownika medycznego

Warto orientować się, kiedy i na jakich warunkach możliwe jest złożenie wniosku o dofinansowanie do kursów doskonalących. Ratownicy medyczni pracujący w publicznych jednostkach lub w prywatnych podmiotach, mogą starać się o wsparcie finansowe na szkolenia między innymi w firmie Trans-Medyk. Informacje o tym jak otrzymać dofinansowanie, można znaleźć tutaj: https://www.transmedyk.pl/kurs-doskonalacy-dla-ratownikow-medycznych/. Jeżeli uda się uzyskać pozytywną odpowiedź na wniosek złożony do Bazy Usług Rozwojowych, w kieszeni zostanie nawet 1500 złotych. Niewątpliwie warto próbować. Zwłaszcza, że kurs trzeba będzie zrobić tak czy inaczej, aby zachować uprawnienia do wykonywania zawodu.