Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Żywiec

Pomimo licznych akcji i kampanii społecznych nadal zdarzają się kierowcy, którzy wsiadają za kierownicę po tym, jak wcześniej spożywali alkohol. Na szczęście tolerancja społeczeństwa na tego typu zachowania jest coraz mniejsza. Tak było w przypadku 49-cio i 53-latka, których krzywy tor jazdy zauważyli inni kierowcy i poinformowali o tym stróżów prawa.

W czwartek około 19.00 dyżurny komisariatu policji w Węgierskiej Górce odebrał zgłoszenie o kierowcy renaulta, który w Ciścu jechał od krawężnika do krawężnika. We wskazany rejon natychmiast pojechali policjanci, którzy już po chwili zauważyli samochód. Za jego kierownicą siedział 53-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego. Badanie alkomatem wykazało, że miał on w organizmie 2 promile alkoholu.

Z kolei w niedzielę około 18.00 dyżurny komisariatu policji w Jeleśni otrzymał informację o krzywym torze jazdy kierowcy forda. Policjanci zauważyli samochód na ul. Jana Kazimierza. Za jego kierownicą siedział 49-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości kierowcom grozi wysoka grzywna oraz kara nawet 2 lat więzienia.

Pamiętajmy, że alkohol zmniejsza szybkość reakcji, ogranicza pole widzenia, powoduje błędną ocenę odległości i szybkości, a ponadto pogarsza koordynację ruchów i obniża koncentrację. Wszystko to wpływa na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Przypominamy, że wyjeżdżając na drogę bierzemy odpowiedzialność nie tylko za siebie, ale i innych uczestników ruchu drogowego.