Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Żywiec

Oszuści po raz kolejny spróbowali swoich sił i podając się za fałszywych policjantów próbowali zdobyć pieniądze. Tym razem mieszkańcy Żywiecczyzny nie dali się nabrać. Jak tylko zorientowali się, że mają do czynienia z oszustami przerwali połączenie. Kolejne jednak próby pokazują, że oszuści nie odpuszczają, dlatego apelujemy o ostrożność i przypominamy, że Policja nigdy nie prosi o przekazywanie lub wypłacanie gotówki!

W środę tuż przed 14.00 do mieszkańca Łękawicy zadzwonił mężczyzna, który przedstawił się jako funkcjonariusz policji, podał również swój identyfikator służbowy. W rozmowie powiedział, że rozpracowuje grupę oszustów, którzy mają kopię dowodu osobistego mężczyzny i korzystając z jego danych chcą przejąć pieniądze. Na szczęście rozmówca zachował zimną krew, zorientował się, że ma do czynienia z oszustem i przerwał połączenie. Około 19.20 w Ciścu taki sam telefon odebrał 69-letni mężczyzna. On również zorientował się, że rozmawia z oszustem i szybko przerwał rozmowę. Dzięki ostrożności i zdrowemu rozsądkowi mieszkańcy powiatu żywieckiego nie stracili swoich oszczędności.

Apelujemy o ostrożność i przypominamy, że Policja nigdy nie prosi o przekazywanie lub wypłacanie pieniędzy z banku. Nasz apel o ostrożność kierujemy również do osób młodych - informujmy naszych rodziców i dziadków o tym, że są osoby, które mogą próbować wykorzystać ich życzliwość. Powiedzmy im jak zachować się w sytuacji, kiedy ktoś zadzwoni do nich z prośbą o pożyczenie lub wypłatę z banku dużej ilości pieniędzy. Zwróćmy uwagę zwłaszcza na te osoby, które mieszkają samotnie. Zwykła przezorność może uchronić przed utratą zbieranych latami oszczędności.