Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Żywiec

W ostatnich dniach na drogach Żywiecczyzny doszło do dużej ilości zdarzeń drogowych, zarówno kolizji, jak i wypadków. Kolejny raz apelujemy o rozwagę i ostrożność za kierownicą oraz dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Intensywne opady deszczu ograniczają widoczność oraz wydłużają drogę hamowania, wszystko to powoduje, że warunki drogowe stają się trudne, co wymaga od kierowcy jeszcze większej koncentracji i uwagi.

W piątek tuż przed 15.00, w Żywcu na ul. Krakowskiej, kierujący bmw, 30-latek, zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w prawidłowo jadącą skodę, którą kierował 59-latek. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

W niedzielę po 15.00, w Żywcu na ul. Komonieckiego, kierujący renault 82-latek, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i uderzył w barierę energochłonną. Jak ustalili policjanci kierowca był trzeźwy i miał uprawnienia do kierowania. Za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym otrzymał mandat karny.

Dwie godziny później w Żywcu na ul. Wesołej, kierujący cadillakiem mężczyzna, nie zachował ostrożności i uderzył w tył jadącego przed nim renault, który z kolei uderzył w jadący przed nim ciągnik siodłowy. Sprawca kolizji był trzeźwy i posiadał uprawnienia do kierowania. Za złamanie przepisów ruchu drogowego otrzymał mandat karny.

Z kolei wczoraj przed 6.00 w Żywcu na ul. Browarnej, kierujący mercedesem sprinter 25-latek, podczas włączania się do ruchu, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu oplem 24-latkowi, który kończył manewr wyprzedzania innego pojazdu, doprowadzając do zderzenia samochodów. W wyniku zdarzenia 48-letni pasażer mercedesa w ciężkim stanie trafił do szpitala. Jak ustalili policjanci kierowcy byli trzeźwi i posiadali uprawnienia do kierowania. W sprawie wypadku drogowego postępowanie prowadził będzie wydział kryminalny żywieckiej komendy policji.

Około 8.30 w Gilowicach na ul. Krakowskiej, kierująca skodą 42-latka, podczas wjeżdżania na drogę główną z drogi podporządkowanej, nie zachowała należytych środków ostrożności i doprowadziła do zderzenia z prawidłowo jadącym citroenem, którym kierował 67-latek. 42-latka za spowodowanie kolizji drogowej otrzymała mandat karny.