Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Żywiec

Pomimo licznych apeli, działań policji i kampanii społecznych nadal zdarzają się kierowcy, którzy decydują się na jazdę po tym, jak wcześniej spożywali alkohol. Pamiętajmy, że alkohol zmniejsza szybkość reakcji, ogranicza pole widzenia, powoduje błędną ocenę odległości i szybkości, a ponadto pogarsza koordynację ruchów i obniża koncentrację. Wszystko to wpływa na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Przypominamy, że wyjeżdżając na drogę bierzemy odpowiedzialność nie tylko za siebie, ale i innych uczestników ruchu drogowego.

Do pierwszego zdarzenia drogowego, którego sprawcą był nietrzeźwy kierowca doszło w sobotę około 16.30 w Świnnej na ul. Wspólnej. Jak wstępnie ustalili policjanci, 21-latek, kierując oplem, uderzył w ogrodzenie posesji, po czym oddalił się z miejsca zdarzenia. Został szybko zatrzymany przez policjantów z Jeleśni. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu. 21-latek trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut. Jak ustalili policjanci mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania.

Tego samego dnia około 20.15 w Gilowicach na ul. Pokusy policjanci z Gilowic zatrzymali tam 31-latka, który kierował motocyklem mając w organizmie 2 promile alkoholu.

Z kolei w niedzielę, około 11.00 w Korbielowie na ul. Beskidzkiej, 47-latek, kierując seatem, zjechał z drogi uderzył w przepust wodny, ogrodzenie posesji oraz bramę wjazdową. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał w ograniami blisko 3 promile alkoholu. Dodatkowo, jak ustalili policjanci, miał cofnięte uprawnienia do kierowania.

Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem za które grozi kara nawet 2 lat więzienia. Statystyki policyjnie rokrocznie pokazują, jak wielkim zagrożeniem dla wszystkich użytkowników ruchu są nietrzeźwi kierowcy. Wsiadając za kierownicę, po tym jak wcześniej spożywaliśmy alkohol ryzykujemy życie swoje, ale i innych uczestników ruchu drogowego.