Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Żywiec

Za bezpodstawną interwencję policji odpowiedział 24-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego. Mężczyzna wezwał policję, bowiem jak twierdził, trzech chłopaków w wieku 14, 15 i 19 lat zaczepiało go i zniszczyło mu rower. Gdy mundurowi przyjechali na miejsce okazało, że rower nie posiadał żadnych uszkodzeń, zgłaszającego nikt nie zaczepiał, a on sam nie był w stanie wytłumaczyć po co wyzywał policjantów.

Wczoraj po 20.00 dyżurny żywieckiej komendy policji otrzymał zgłoszenie, że grupa młodzieży zaczepia zgłaszającego oraz zniszczyli mu rower. Policjanci natychmiast pojechali pod wskazany adres. Zastali tam zgłaszającego 24-latka. Mężczyzna znajdował się pod wpływem alkoholu. Jego rower nie nosił żadnych śladów uszkodzeń, a w pobliżu zgłaszającego nikogo nie było. Mężczyzna nie potrafił wytłumaczyć policjantom powodu zgłaszanej interwencji. 24-latek za bezpodstawną interwencję został ukarany mandatem karnym.

Niepotrzebne zaangażowanie policji, pogotowia czy innych służb jest wykroczeniem i może kosztować, o czym mówi art. 66 kodeksu wykroczeń. Oprócz konsekwencji prawnych i finansowych pamiętajmy o tym, że blokując telefon alarmowy uniemożliwiamy połączenie osobie, która realnie potrzebuje pomocy. Ponadto, zaangażowanie służb ratowniczych czy porządkowych do fikcyjnego zgłoszenia powoduje, że w tym czasie nie mogą one być w miejscu, gdzie tej pomocy rzeczywiście ktoś potrzebuje.