Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Żywiec

W piątek w I Liceum Ogólnokształcącym w Żywcu odbył II Powiatowy Festiwal Nauki i Sztuki. Wśród wielu znamienitych prelegentów byli również żywieccy policjanci. Mundurowi w czasie swojego wystąpienia przybliżyli słuchaczom specyfikę swojej służby.

Wydarzenie odbyło się w I Liceum Ogólnokształcącym w Żywcu. Do udziału w nim zaproszonych zostało wielu znamienitych gości z uczelni wyższych, placówek kulturalno-oświatowych i instytucji. Przez kilka godzin prowadzili oni wykłady, prelekcje i warsztaty z różnych dziedzin nauki i sztuki. Odbiorcami tych ważnych treści byli uczniowie liceum, a także szkół podstawowych z powiatu żywieckiego.

Wśród prelegentów byli również żywieccy policjanci. Na początku spotkania uczniowie obejrzeli film obrazujący codzienną służbę stróżów prawa. Następnie mundurowi w ciekawy i interesujący sposób opowiedzieli młodym ludziom o swojej pracy, a także podzielili się z nimi swoimi doświadczeniami i przeżyciami związanymi ze służbą. Przybliżyli również proces rekrutacji oraz omówili wymagania jakie przyszli policjanci powinni spełniać. Przede wszystkim podkreślali jednak, że służba w policji to misja wymagająca dużego zaangażowania i odpowiedzialności, ale też dająca ogromną satysfakcję.