Plakat 63. Tygodnia Kultury Beskidzkiej stawia na okno do świata folkloru

FOT. Urząd Miejski w Żywcu
W Bielsku-Białej pokazano dziś oficjalny plakat 63. Tygodnia Kultury Beskidzkiej, a wraz z nim przyszła pierwsza wyraźna zapowiedź tegorocznego święta folkloru. Za ilustrację odpowiada Wiesław Łysakowski, bielski plakacista, który sięgnął po obraz prosty, ale mocny w symbolice. Hasło „Otwórz się na folklor” nie zostawia wątpliwości, że w tym roku nacisk położono na wejście głębiej w beskidzką opowieść, a nie tylko na jej oglądanie z boku.
Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku-Białej przedstawił plakat jako wizytówkę 63. edycji wydarzenia, które od lat przyciąga uwagę miłośników muzyki, tańca i regionalnej tradycji. Kompozycja oparta na oknie beskidzkiej chaty prowadzi wzrok do świata haftów, melodii i dawnych zwyczajów, budując obraz kultury, która nadal pozostaje żywa i rozpoznawalna w całym regionie.
Motyw okna działa tu jak zaproszenie – nie do muzealnego oglądania folkloru, ale do wejścia w jego rytm, gwar i kolory. Właśnie taki przekaz zwykle najmocniej przemawia do publiczności Tygodnia Kultury Beskidzkiej, bo przypomina, że to nie tylko festiwal sceniczny, lecz także spotkanie z tym, co w beskidzkiej tradycji najtrwalsze.
na podstawie: Urząd Miejski Żywiec.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Urząd Miejski w Żywcu). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
Ostatnie Artykuły

Kamień, dłuto i karpacka tradycja wracają do Żywca po latach

W Żywcu o książkach w sieci - blogerka pokaże, co dziś naprawdę działa

W Żywcu zostały już tylko ostatnie miejsca na warsztaty o roślinach i powietrzu

Joga dla początkujących wraca do Parku Habsburgów. Zajęcia są bezpłatne

W Żywcu rusza rozmowa o krajobrazie miasta i zasadach dla reklam

Kolarski peleton zamknie drogi pod Żywcem - kierowcy muszą uważać

Kamesznica szykuje objazdy. W czwartek zamkną kilka ulic

Strażacy z Żywca-Sporysza otrzymali wyjątkowy dar podczas mszy w ich intencji

Na żywieckim Rynku będzie Dzień PCK i zbiórka dla Wojtusia Polaka

Siatkarskie boiska na 700-Lecia ustąpią miejsca szkolnym emocjom

Echo dawnego Żywca wraca w fotografiach. W bibliotece rusza wystawa

Awanse i odznaczenia w żywieckiej straży. Dzień Strażaka z wyróżnieniami

Basia wraca do biblioteki. W Żywcu szykuje się spotkanie dla najmłodszych

Na żywieckim Rynku wróciła pamięć o robotnikach z 1932 roku
Przydatne dane teleadresowe
- Rezerwat przyrody Butorza skarb natury w sercu Beskidu Żywieckiego
- Jaka jest głębokość Jeziora Żywieckiego? W głąb geografii i hydrologii regionu
- Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w Żywcu - kontakt, godziny, informacje
- Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Żywcu - kontakt, godziny, informacje
- Prokuratura Rejonowa w Żywcu - kontakt, godziny, informacje
- Żywieckie Szlaki Spacerowe: Szlakiem Papieża Jana Pawła II
