IV Dzień Folkloru Dziecięcego w Żywcu zaprasza na barwne występy najmłodszych

Najmłodsi artyści z Żywiecczyzny pokażą, jak barwna i żywa jest nasza tradycja ludowa. Nie przegap wyjątkowego wydarzenia, które rozświetli Amfiteatr pod Grojcem kolorami folkloru i dziecięcej radości!
- Żywiec zaprasza do Amfiteatru pod Grojcem na wielkie święto folkloru dziecięcego
- Dziecięce zespoły z Żywiecczyzny zachwycą różnorodnością i energią
Żywiec zaprasza do Amfiteatru pod Grojcem na wielkie święto folkloru dziecięcego
Już 2 sierpnia 2025 roku o godzinie 10:00 w sercu Żywca, na malowniczym Amfiteatrze pod Grojcem, odbędzie się IV edycja Dnia Folkloru Dziecięcego. To niezwykła okazja, by zobaczyć, jak najmłodsi mieszkańcy naszego regionu pielęgnują i przekazują dalej bogactwo lokalnych tradycji – od tańca i śpiewu po charakterystyczne stroje ludowe.
Amfiteatr pod Grojcem to miejsce o wyjątkowej atmosferze, które od lat gości wydarzenia kulturalne skupiające mieszkańców Żywca i okolic. Położony u stóp wzgórza Grojec, stanowi naturalną scenę dla artystycznych prezentacji na świeżym powietrzu, co dodatkowo podkreśla wyjątkowość tego dnia.
Dziecięce zespoły z Żywiecczyzny zachwycą różnorodnością i energią
W programie imprezy przewidziano występy aż dwunastu dziecięcych zespołów folklorystycznych z różnych miejscowości powiatu żywieckiego. Na scenie pojawią się między innymi Mała Gilowianka z Gilowic, Mali Lipowianie z Lipowej oraz Mali Magurzanie z Łodygowic. Nie zabraknie również reprezentantów Żywca – Mali Żywczanie oraz Mała Ziemia Żywiecka.
Dopełnieniem będą grupy takie jak Górolicki Od Pewlicki z Pewli Małej, Hajduki z Pewli Ślemieńskiej czy Hulajniki z Milówki. Wystąpią także Mały Haśnik z Żabnicy, Mali Grojcowianie z Wieprza oraz Romancecka z Sopotni Małej. Każdy zespół wniesie na scenę unikalny wkład w pokaz regionalnej kultury, prezentując tańce i pieśni charakterystyczne dla swoich miejscowości.
To wydarzenie to nie tylko spektakl artystyczny, ale też doskonała szansa na wspólne spędzenie czasu przez rodziny i mieszkańców zainteresowanych poznawaniem i wspieraniem lokalnego dziedzictwa.
Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, dlatego serdecznie zachęcamy wszystkich miłośników folkloru oraz rodziny z dziećmi do udziału w tej barwnej i pełnej pozytywnej energii imprezie.
Na podstawie: Miejskie Centrum Kultury
Ostatnie Artykuły

Góralski folklor wrócił do amfiteatru. Żywiec czeka na zespoły z całego świata

Miecze, łuki i nagrody w Parku Zamkowym. Turniej rycerski trwa dalej

Folklor wrócił na żywiecki Rynek. TKB rozpoczął 63. edycję

Weekend w Żywcu połączy koncerty, sztukę ludową i nocne zdjęcia

Beskidzkie smaki i rękodzieło spotkają się pod Grojcem w Żywcu.

Polska smakuje w Żywcu - regionalne smaki pod Grojcem

Święto Policji w Żywcu z ważnym jubileuszem. Wyróżniono dzielnicowych

Wojskowe brzmienia pod Grojcem. Koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego

Modernizacja ulicy Grojec zakończona. Co zmieniło się na drodze

Złote Gody w Żywcu. Dwie pary odebrały medale za 50 lat małżeństwa

Tunel pod torami ma połączyć stację z trasami nad Jeziorem Żywieckim

Studnia na działce nie zawsze bez pozwolenia. Wody Polskie przypominają o limitach

Worki z odzieżą mogą pomóc chorym dzieciom. Zbiórka potrwa do grudnia

Dlaczego zawór temperaturowy w kotłowni olejowej zapobiega kondensacji i korozji wymiennika?
Przydatne dane teleadresowe
- Zakład Usługowo-Produkcyjny Gospodarki Wodno-Ściekowej "Isepnica" - kontakt, godziny, taryfy
- Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Żywcu - kontakt, godziny, zgłoszenia
- Żywieckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego - kontakt, awarie, najem i cmentarz komunalny
- Konkatedra Narodzenia NMP w Żywiec - msze, kancelaria, sakramenty
- Powiatowy Zarząd Dróg w Żywcu - kontakt, zgłaszanie usterek i zajęcie pasa drogowego
- W jakich górach jest Żywiec? Poznajemy tajemnice Beskidów
