Wypadek w Lipowej trzy osoby ranne apel policji o rozwagę na drodze

Poranny wypadek na ulicy Jana Pawła II w Lipowej zatrzymał ruch i wzbudził niepokój mieszkańców. Trzy osoby zostały ranne, a śledczy nadal wyjaśniają szczegóły zdarzenia, które mogło mieć poważne konsekwencje.
- Wypadek drogowy w Lipowej na ulicy Jana Pawła II z udziałem dwóch samochodów
- Apel policji do kierowców z Żywca o rozwagę i dostosowanie prędkości
Wypadek drogowy w Lipowej na ulicy Jana Pawła II z udziałem dwóch samochodów
W czwartek około godziny 8:20 doszło do groźnego zdarzenia na ulicy Jana Pawła II w Lipowej. Kierująca renault 36-letnia mieszkanka powiatu żywieckiego straciła panowanie nad pojazdem na łuku drogi, co doprowadziło do czołowego zderzenia z jadącą z naprzeciwka toyotą. Za kierownicą drugiego auta siedział 66-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego, który podróżował wraz z 58-letnią pasażerką.
W wyniku kolizji wszyscy uczestnicy odnieśli obrażenia – najciężej ucierpiała kobieta prowadząca renault, która została przetransportowana śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala. Na miejscu przez kilka godzin pracowały służby ratunkowe oraz policja, która zabezpieczała teren i prowadziła czynności dochodzeniowe.
Apel policji do kierowców z Żywca o rozwagę i dostosowanie prędkości
Policjanci podkreślają, że zarówno kierujący byli trzeźwi i posiadali wymagane uprawnienia, jednak to niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze było prawdopodobną przyczyną wypadku. Funkcjonariusze apelują do wszystkich zmotoryzowanych o zachowanie szczególnej ostrożności podczas jazdy, zwłaszcza na krętych odcinkach dróg czy w trudnych warunkach atmosferycznych.
„Pamiętajmy, że chwila nieuwagi czy roztargnienia może zakończyć się tragicznie. Wyjeżdżając na drogi, bądźmy odpowiedzialni nie tylko za siebie, ale i innych uczestników ruchu drogowego.” – podkreślają policjanci z Żywca.
Dostosowanie prędkości do sytuacji na drodze to jeden z najważniejszych elementów bezpieczeństwa, który może zapobiec wielu tragediom. Mieszkańcy powiatu żywieckiego są proszeni o rozwagę i wzajemny szacunek na trasach komunikacyjnych.
Na podstawie: KPP w Żywcu
![]()
Ostatnie Artykuły

Oznaczenia na drzewach zaniepokoiły mieszkańców. Co dalej z Laskiem Św. Wita

Andrzej Komoniecki trafił na orbitę. W Żywcu opowiedzą o niezwykłej planetoidzie

Jeden telefon przerwał nocną jazdę. Kierowca Volvo miał 2 promile

Piknik Przyrodniczy z Żywca nominowany do Słoneczników 2026

Festyn przy podstawówce odwołany. MOSiR podał kolejny termin

Ferrari, Lamborghini i McLaren na Rynku. Motoryzacja wsparła zbiórkę

Setne sekundy i potężne skoki. Air Downhill wraca na Górę Żar

Uszkodzona droga w rejonie Przegibku. Wprowadzono ruch wahadłowy

Głęboka wyrwa na ulicy Bielskiej. Ruch wahadłowy w Międzybrodziu Bialskim

Brak kontaktu ze starszym mężczyzną. Policjanci wyważyli drzwi w Międzybrodziu

W Żywcu rodzinny biznes wpada w wir pomyłek. Nadchodzą „Królowe życia”

Od wojskowych uroczystości po Ferrari na Rynku. Weekend wydarzeń w Żywcu

Dwie hulajnogi, dwa wyniki alkoholu. Mandaty sięgnęły 2500 zł

Stary most znika. W Pewli Małej powstanie tymczasowa przeprawa
Przydatne dane teleadresowe
- Konkatedra Żywiec - Świadectwo wieków
- Apteki Przyborów, gmina Jeleśnia, powiat żywiecki - adresy, telefony, godziny otwarcia
- Muzeum Miejskie w Żywcu - bilety, godziny, wystawy i dojazd
- Żywieckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego - kontakt, awarie, najem i cmentarz komunalny
- Centrum Kształcenia Zawodowego w Żywcu - kontakt, rekrutacja, kursy i godziny
- Rezerwat przyrody Butorza skarb natury w sercu Beskidu Żywieckiego
