Spotkanie z Joanną Kuciel-Frydryszak autorką bestsellerowych Chłopek w bibliotece
Już w czerwcu wyjątkowa okazja, by poznać historię kobiet z polskiej wsi oczami jednej z najważniejszych współczesnych autorek!
Joanna Kuciel-Frydryszak, autorka bestsellerowego reportażu o życiu naszych babek, przyjedzie do miasta na spotkanie pełne pasji i opowieści, które poruszają serca tysięcy czytelników. To wydarzenie, które łączy historię z emocjami i lokalnym klimatem – nie może go zabraknąć w kalendarzu żadnego miłośnika literatury!

Spotkanie z Joanną Kuciel-Frydryszak w Bibliotece Miejskiej w naszym mieście

Zapraszamy wszystkich mieszkańców na niezwykłe wydarzenie literackie, które odbędzie się 2 czerwca 2025 roku o godzinie 17:00 w Czytelni Biblioteki Miejskiej. To doskonała szansa, aby osobiście spotkać się z Joanną Kuciel-Frydryszak – dziennikarką i pisarką, która zdobyła uznanie dzięki swoim reportażom historycznym ukazującym codzienne życie kobiet na przestrzeni ostatniego stulecia.

Książka „Chłopki. Opowieść o naszych babkach” to nie tylko literacki sukces, ale również ważny głos w dyskusji o historii i roli kobiet na polskiej wsi. Autorka odsłania przed czytelnikami fascynujące historie pełne emocji i prawdziwych doświadczeń, które przez lata pozostawały niedostatecznie docenione.

Udział w spotkaniu wymaga wcześniejszej rejestracji – zapisy można dokonać osobiście w Czytelni Biblioteki lub telefonicznie pod numerem 33 475 13 89. Nie zwlekajcie, liczba miejsc jest ograniczona!

Joanna Kuciel-Frydryszak – głos pokolenia i kronikarka historii kobiet

Autorka pochodzi z Wrocławia i jest absolwentką polonistyki Uniwersytetu Wrocławskiego. Jej kariera dziennikarska rozpoczęła się w Polskim Radiu, a następnie związała się na długo z prasą wrocławską. Joanna Kuciel-Frydryszak zasłynęła jako autorka biografii takich postaci jak Antoni Słonimski czy Kazimiera Iłłakowiczówna oraz reportaży historycznych, które zdobyły szerokie uznanie czytelników i krytyków.

„Chłopki” to książka, która wywołała ogromny społeczny rezonans – została nagrodzona wieloma prestiżowymi wyróżnieniami, między innymi nagrodą Teresy Torańskiej czy nominacją do Nagrody Nike. To lektura obowiązkowa dla każdego, kto chce lepiej zrozumieć przemiany społeczne i losy kobiet na polskiej prowincji.

Mieszkanka Wrocławia jest także aktywnym członkiem Unii Literackiej – stowarzyszenia skupiającego zawodowych pisarzy.


Żywiecka Biblioteka Samorządowa