DOŻYNKI GMINNO-PARAFIALNE W RAJCZY

28 sierpnia br. w Rajczy odbyły się Dożynki Gminno-Parafialne oraz Polsko-Ukraiński Piknik Integracyjny realizowany w ramach projektu "Razem możemy Więcej".

W uroczystości wzięli udział między innymi duchowni, parlamentarzyści, samorządowcy szczebla wojewódzkiego, powiatowego i gminnego, przedstawiciele sołectw i kół gospodyń wiejskich oraz poczty sztandarowe. Powiat Żywiecki reprezentowali: Wicestarosta Stanisław Kucharczyk oraz Radni Powiatu: Aleksandra Legierska, Adam Iwanek i Piotr Rybarski.

Świętowanie rozpoczęto od mszy świętej w kościele Parafialnym w Rajczy, podczas której poświęcone zostały dary z tegorocznych plonów. Po nabożeństwie odbyło się uroczyste przejście korowodu do Amfiteatru przy Centrum Kultury i Sportu, gdzie odbyło się część oficjalna. Zanim nastąpiło uroczyste otwarcie dożynek Starostowie wręczyli chleb gospodarzowi gminy.

Na deskach Amfiteatru swoje programy artystyczne zaprezentowały: Dziecięcy Zespół Regionalny „Rajcusie” i Zespół Regionalny „Spod Rachowca”. Zagrały także Kapele: „Ochodzita i „Hajduk” ze Szczyrku. Podczas święta plonów stoły obfitowały w regionalne przysmaki przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich każdego ze sołectw.

W ramach imprezy towarzyszącej odbył się polsko-ukraiński festiwal smaków podczas, którego można było spróbować tradycyjnych dań kuchni ukraińskiej.

 


DOŻYNKI GMINNO-PARAFIALNE W RAJCZY - zdjęcie1
DOŻYNKI GMINNO-PARAFIALNE W RAJCZY - zdjęcie2
DOŻYNKI GMINNO-PARAFIALNE W RAJCZY - zdjęcie3
DOŻYNKI GMINNO-PARAFIALNE W RAJCZY - zdjęcie4
DOŻYNKI GMINNO-PARAFIALNE W RAJCZY - zdjęcie5
DOŻYNKI GMINNO-PARAFIALNE W RAJCZY - zdjęcie6
DOŻYNKI GMINNO-PARAFIALNE W RAJCZY - zdjęcie7
DOŻYNKI GMINNO-PARAFIALNE W RAJCZY - zdjęcie8
DOŻYNKI GMINNO-PARAFIALNE W RAJCZY - zdjęcie9

Powiat Żywiec: DOŻYNKI GMINNO-PARAFIALNE W RAJCZY