Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Żywiec

Herbata Bonjour Madame

Świat herbat jest niesamowicie bogaty. Istnieje całe mnóstwo jej rodzajów oraz miejsc, z których pochodzą, gdyż herbatę produkuje się w Chinach, Indiach, na Sri Lance, ale też w Kenii, Indonezji czy Argentynie. Polacy kochają herbaty i badania podają, że nasz kraj pod względem pitej herbaty na osobę zajmuje bardzo wysokie 9. miejsce na całym świecie. Jedną z ciekawych herbat jest Bonjour Madame. Jaka to herbata i skąd pochodzi?

Bonjour Madame – co to za herbata?

Herbata Bonjour Madame jest herbatą białą, którą tworzy się z rośliny zwanych herbatą chińską. Pąki i małe listki zbiera się wczesną wiosną, a następnie suszy się na słońcu. Mieszanka tej herbaty jest ponadto wzbogacona o poziomkę i truskawkę liofilizowaną. Bonjour Madame to herbata biała, która powstała w wyniku zmieszania trzech jej rodzajów. Wykorzystano do tego celu herbaty China OP, Pai Mu Tan oraz Silver Needle. Takie połączenie wraz z wcześniej wspomnianą poziomką i truskawką ma łagodny smak z łagodną goryczką. Przez to jest dość popularną mieszanką.

Nie samą herbatą człowiek żyje. Mając ochotę na dobrą i aromatyczną kawę można odwiedzić na przykład wrocławską kawiarnie. Jedną z nich można znaleźć pod adresem https://blueberryroasters.pl/pl/about/kawiarnia-cafe-borowka-30.html. Z kolei chcąc się dowiedzieć więcej o tematach takich jak lifestyle, moda, social media, działanie internetu i nie tylko można przemyśleć sprawdzenie strony takiej jak abbywpolsce.pl. Znaleźć tam można mnóstwo ciekawych tekstów, które zaciekawią każdego.