Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Żywiec

Za nami kolejne policyjne działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. W czasie akcji policjanci z żywieckiej drogówki wspólnie z przedstawicielem wojewódzkiego ośrodka ruchu drogowego w Bielsku-Białej rozdawali wśród pieszych i rowerzystów gadżety poprawiające ich bezpieczeństwo.

Wczoraj od wczesnych godzin rannych policjanci z żywieckiej drogówki prowadzili działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa pieszych. W działania włączył się również wojewódzki ośrodek ruchu drogowego z Bielska-Białej. W czasie akcji do pieszych i rowerzystów zarówno z Żywca, jak i powiatu trafiły gadżety poprawiające ich bezpieczeństwo na drodze. Małe elementy, jak światełka ledowe, odblaskowe etui na telefon czy saszetki poprawiają naszą widoczność na drodze, z powodzeniem mogą być też wykorzystane w czasie innych aktywności. Elementy te i tak część z nas nosi, jednak gdy są odblaskowe, poprawiają widoczność pieszego czy rowerzysty, a tym samym jego bezpieczeństwo. Policjanci rozdawali mieszkańcom te małe, ale jakże ważne drobiazgi. Do pieszych trafiły również tradycyjne opaski odblaskowe.

Policjanci rozdawali również ulotki, w których zawarte zostały odwiązujące od 1 czerwca 2021 roku wybrane zmiany w przepisach ruchu drogowego. Wszystko po to, aby każdy miał możliwość przyswojenia nowych regulacji. Cyklicznie prowadzone działania wpisują się w szereg zadań realizowanych przez Policję na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Nadzorem objęte zostały miejsca, które są szczególnie niebezpieczne dla pieszych i rowerzystów.

  • satoi policjantka piesza i pracownik z wojewódzkiego ośrodka ruchu drogowego w bielsku biełej w tle ulica
  • fragment policjantki wręczającej ulotki i odblaski
  • fragment policjantki wręczajacej odblaski
  • fragment roweru z odblaskiem
  • fragment dłoni trzymającej swiatełka rowerowe
  • fragment policjaqntki wręczającej ulotki i odblaski
  • fragment dłoni trzymających odblaski i ulotki
  • policjantka i pracownik z WORD w bielsku białej stoją na tle radiowozu i trzymają ulotki