Pięciu kierowców i rowerzysta po alkoholu - taki wynik dała akcja na Żywiecczyźnie

Na drogach Żywiecczyzny policjanci zatrzymali w jeden dzień czterech nietrzeźwych kierowców samochodów, jednego mężczyznę po użyciu alkoholu i nietrzeźwego rowerzystę. Jak podaje Komenda Powiatowa Policji w Żywcu, najpoważniejszy wynik padł przy kontroli ciężarowej Scanii - badanie wykazało niemal 2 promile alkoholu. Działania „Trzeźwość” prowadzono od wczesnych godzin porannych do wieczora.
Pierwsze zatrzymanie padło około godziny 5.15. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego wyeliminowali z ruchu 39-letniego kierowcę ciężarowej Scanii, mieszkańca powiatu żywieckiego. Badanie wykazało u niego blisko 2 promile alkoholu w organizmie.
Pół godziny później żywiecka drogówka zatrzymała do kontroli Seata. Za kierownicą siedział 51-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego. Policjanci ustalili, że miał w organizmie ponad promil alkoholu. W Międzybrodziu Bialskim dzielnicowi z Komisariatu w Gilowicach zatrzymali z kolei 55-latka, który prowadził Volkswagena przy ponad 1,5 promila. Samochód został zabezpieczony na lawecie i trafił na policyjny parking.
Po godzinie 15.00 policjanci wydziału prewencji w Żywcu zauważyli na ulicy Isep rowerzystę, który nie potrafił utrzymać prostego toru jazdy. Badanie alkomatem wykazało u 61-latka 1,5 promila alkoholu. Mężczyzna dostał mandat karny w wysokości 2500 złotych.
Wieczorem, po godzinie 19.00, doszło do kolejnej niebezpiecznej sytuacji w Soblówce. 83-letni kierowca Dacii spowodował zdarzenie drogowe. Policjanci z Rajczy sprawdzili jego stan trzeźwości i ustalili, że miał blisko promil alkoholu. Po godzinie 20.00 w Żywcu funkcjonariusze zatrzymali jeszcze jednego kierowcę Volkswagena, 39-letniego mieszkańca powiatu żywieckiego. Badanie wykazało, że znajdował się on po użyciu alkoholu.
Policjanci po raz kolejny przypominają, że alkohol i środki odurzające nie mogą i nie powinny iść w parze z prowadzeniem pojazdów. To był wyjątkowo mocny dzień kontroli, ale też bardzo wyraźny sygnał, że na Żywiecczyźnie wciąż nie brakuje osób, które siadają za kółko po alkoholu i stawiają na szali bezpieczeństwo innych.
na podstawie: KPP w Żywcu.
Ostatnie Artykuły

Rynek pełen rękodzieła i smaków. Jarmark Świętego Wita trwa

Syreny alarmowe zabrzmią w Żywcu. To będą tylko ćwiczenia

Jarmark, sport i koncerty. Żywiec ma program na cały weekend

Folklor z całego świata w Żywcu. Nadchodzi 63. Tydzień Kultury Beskidzkiej

Żywieccy rzeźbiarze z nagrodami. Wystawa trafi do Żywca

Kaligrafia w Żywcu zwolni tempo - trzy godziny pięknych liter

Kierowcę z Żywca oskarżono o porzucenie psów. Monitoring pokazał prawdę

Tragiczny wypadek w Czernichowie - ciężarówka przewróciła się na łuku drogi

Plażówka przejmie boisko w Żywcu - dwudniowa przerwa dla mieszkańców

Droga w Zarzeczu zostanie zamknięta. Kierowców czeka objazd przez Żywiec

Trzy dni smaków i rękodzieła na żywieckim Rynku podczas Jarmarku Świętego Wita

W Żywcu można złapać oddech i popływać - Pływalnia Miejska zaprasza

Przyłączenie do prądu bez wizyty w punkcie obsługi. TAURON uruchomił nowy portal

Hala sportowa w Żywcu tętni ruchem od rana do wieczora
Przydatne dane teleadresowe
- Beskid Żywiec Spółka z o.o. - kontakt, BOK i PSZOK w Żywcu
- Zakład Gospodarki Komunalnej Jeleśnia - kontakt, awarie, odpady i cennik usług
- Jak powstało Jezioro Żywieckie? Historia, procesy i wpływ na region
- Góra Żar - Odkryj przygodę w sercu Beskidów
- Sekrety Pałacu Habsburgów w Żywcu
- Żywieckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego - kontakt, awarie, najem i cmentarz komunalny
