Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Żywiec

W tym roku policyjne lotnictwo obchodzi okrągły jubileusz. Przez 90 lat swojego funkcjonowania zmieniali się piloci i mechanicy, zmieniały się też maszyny, na których wykonywano loty. To co pozostało niezmienne przez prawie stulecie to cel działania - dbanie o bezpieczeństwo mieszkańców z powietrza. Dziś wykwalifikowany, przeszkolony i zaangażowany personel lotniczy oraz najnowocześniejsze śmigłowce, którymi dysponuje polska Policja sprawiają, że policyjne lotnictwo to w pełni profesjonalna służba, której lotnicy są zawsze gotowi do wykonywania ważnych zadań i realizowania ich na najwyższym możliwym poziomie.

W związku z pandemią większość zaplanowanych na ten jubileuszowy rok działań została przeniesiona do sieci. Wszystkie wydarzenia poświęcone rocznicy opatrzone są specjalnie zaprojektowanym logo. Zachęcamy do zapoznania się np. z prowadzonym od kilku miesięcy projektem opatrzonym hasztagiem #JestAkcja, realizowanym przez polską Policję, firmę vr360.pl, NSZZ Policjantów i PKN ORLEN. Wspólna kampania obejmuje innowacyjne działania edukacyjne na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców oraz działania promujące zawód policjanta z wykorzystaniem okularów VR, dzięki którym każdy może zajrzeć tam, gdzie do tej pory było to niemożliwe, czyli np. do kabiny pilotów lecącego 300 km/h policyjnego Black Hawka.

Pasjonatów policyjnego lotnictwa z pewnością zainteresuje też specjalne wydanie #LivezPolicją, zarejestrowane pod koniec kwietnia, w którym na pytanie o to, jak zostać policyjnym pilotem, odpowiadali ci, którym to marzenie się spełniło. Dowódcy, piloci oraz mechanicy stacjonujący na warszawskim Bemowie będą także gośćmi podcastów opatrzonych hasztagiem #WspólnieBezpieczni. W trakcie rozmowy opowiedzą o tym, jak wygląda ich codzienna służba, z jakimi zadaniami się mierzą oraz o sprzęcie, na którym latają. Dodatkowo, w ramach kampanii #JestAkcja, na 90-lecie lotnictwa policyjnego przygotowano 6 różnych pakietów tapet na ekran: komputera, tabletu oraz smartfona.

Do rąk czytelników „Gazety Policyjnej” z kolei trafi specjalny numer miesięcznika, w całości poświęcony 90-letniej historii lotnictwa policyjnego. Zainteresowani znajdą w nim mnóstwo ciekawostek, które pozwolą prześledzić dzieje tej wyjątkowej formacji w strukturach Policji. Wydany zostanie też kolejny, już siódmy, odcinek komiksu dla dzieci i młodzieży, w którym wśród bohaterów znajdą się policyjni lotnicy.

Zapraszamy do wspólnego świętowania!

insp. pil. Robert Sitek,
Naczelnik
Zarządu Lotnictwa Policji
GSP KGP

Będziemy dążyć do ujednolicenia policyjnej floty lotniczej. Chcemy mieć dwa, maksymalnie trzy typy śmigłowców. Łatwiej byłoby wtedy szkolić pilotów i mechaników oraz utrzymywać śmigłowce w gotowości do działań operacyjnych. Lotnicza Policja jest bardzo elastyczną formacją i jesteśmy w stanie wywiązać się z wielu niekoniecznie standardowych zadań, jakie zostaną przed nami postawione. Sprawne lotnictwo policyjne to większe bezpieczeństwo naszych obywateli.

Nagranie audio Podcast z policyjnym pilotem