Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Żywiec

Eko Architektura - na czym polega jej fenomen? Wywiad z dyrektorem

Moda na ekologię nie ustaje, a wręcz przeciwnie. Możemy zauważyć mnożące się wszelkiej maści rozwiązania, które są w stanie w jakiś sposób wpłynąć korzystnie na stan środowiska. Dzisiaj chcemy jednak rozmawiać o Eko Architekturze i to pisanej wielkimi literami - a ona wcale nie jest taka nowa, działa bowiem na rynku już od wielu lat. Jest z nami dzisiaj Przemysław Balcewicz - dyrektor firmy. Zgodził się odpowiedzieć nam na kilka pytań, które nasunęły się nam na myśl już od samego początku.

Czemu Eko Architektura zawdzięcza swoją pozycję na rynku?

Nie wiem, czy jestem w ogóle w stanie odpowiedzieć na to pytanie tak dokładnie jak bym chciał - mogę bowiem przedstawić jedynie swój punkt widzenia. Z mojej perspektywy bowiem pozycja lidera na rynku wynika w dużym stopniu z innowacyjności naszego produktu. Niewiele jest bowiem firm w ogóle, które zajmują się tak - koniec końców - niszowym obszarem budownictwa. Z drugiej strony na korzyść firmy przemawia jakość produktu, stosunkowo niska cena i najważniejszy aspekt - czyli ekologia.

Na czym polega innowacyjność Eko Architektury, o której Pan wspomniał?

Tutaj już będzie o wiele łatwiej. Mianowicie - w całkowitej opozycji do współczesnego budownictwa, Eko Architektura oferuje konstrukcje wykonane z drewna - chociażby domki ogrodowe, ale także wiele innych. Ten kierunek - a przynajmniej na taką skalę, w jakiej my działamy - jest niespotykany na rynku. I to jest właśnie definicja innowacji - oferujemy coś, czego nie jest w stanie zaproponować nikt inny.

Co ciekawe jednak - bazujemy na drewnie. Zatem materiale, który sam w sobie nie jest w żaden sposób innowacyjny. Tutaj warto więc sprostować - innowacją w tym wypadku nie jest sam budulec domków ogrodowych. Jest nią wiedza, umiejętności, technologia i metodyka pracy, które pozwalają używać drewna jako budulca często nawet trwalszego od cegły. To nasze podejście jest innowacyjne. I to właśnie dlatego jesteśmy wiodącym producentem domków z drewna.

Jakiego rodzaju konstrukcje możemy znaleźć w Państwa ofercie?

Zasadniczo każdego. Bardzo popularne są domki ogrodowe lub wszelkiego rodzaju konstrukcje, w których ludzie trzymają narzędzia lub inne przedmioty. Znaczną część naszej oferty stanowią jednak również dużo większe budowle. Są to chociażby domy mieszkalne klasy A, które posiadają niezliczone zalety w kontekście oszczędności i zdrowia. Także altany, nowoczesne szopy, garaże. Zasadniczo wszelkiej maści budowle użytkowe, które mogą znaleźć zastosowanie przy gospodarstwie domowym.

Jak wygląda współpraca z Eko Architekturą od momentu skontaktowania się?

Cóż, po nawiązaniu kontaktu z nami specjalista postara się zanotować wytyczne klienta i jego oczekiwania, a także wstępnie wybrać specyfikację budowli - jej rozmiar, ilość pięter, rozkład pomieszczeń, ocieplenie lub jego brak. Klienci mogą wybierać spośród projektów, które zostały już przez nas stworzone albo zainicjować tworzenie projektu indywidualnego. Po tym etapie przychodzi czas na produkcję elementów konstrukcji. Następnie dostarczamy je we wskazane miejsca i przekazujemy klientowi razem z wytycznymi i szczegółowymi instrukcjami odnośnie do montażu.

Co ciekawe - to klient zajmuje się budowaniem swojego domu. Nie ma się jednak czym martwić. Wszystkie elementy są dokładnie opisane, a instrukcja jest bardzo szczegółowa. Najpierw musimy określić kierunki świata, położyć fundament. Sam montaż z kolei zajmuje zazwyczaj kilka dni. Potem przychodzi czas na zaimpregnowanie i konserwację budowli… I w zasadzie można się wprowadzać.

Nasze domki dostępne są również we Francji:

Chalet PRO

187 route de la Féclaz, 73230 ST ALBAN LEYSSE

tel. 04 85 44 00 20

https://chaletpro.fr/Produits/abris-de-jardin-et-pavillons