Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Żywiec

Muszki jako niezbędny dodatek do garnituru

Muszka  jest niezwykłym akcesorium, którym mężczyzna może wyróżniać się z tłumu dużo bardziej niż z krawatem i pokazać swój niepowtarzalny, elegancki gust. Większość ludzi noszących muszkę wygląda charyzmatycznie i przyjaźnie. Dzięki sławnym osobowościom są nawet podświadomie postrzegane jako bardziej inteligentne.

Muszki do garnituru - elegancki dodatek

Elegancka stylizacja wymaga odpowiednich dodatków. Sam garnitur to już za mało, aby wyglądać olśniewająco. Dodatki muszą tworzyć wraz z garniturem spójną całość, dlatego ich właściwy dobór jest niemal tak samo istotny, jak dobór odpowiedniego garnituru. Na szczególną uwagę zasługują muszki, ponieważ rzucają się one w oczy jako pierwsze, gdy patrzymy na mężczyznę.

Muszka czy krawat?

Odpowiedź na to pytanie wydaje się być oczywista, jako że krawaty już od co najmniej kilku sezonów nie cieszą się popularnością. Wynika to przede wszystkim z faktu, że krawat wymaga umiejętności zawiązania go, co w rzeczywistości mało kto potrafi. 

Założenie krawatu dla wielu okazywało się zbyt trudne, dlatego wyparły go muszki, które nie wymagają żmudnego wiązania, a jedynie zapięcia. Krawaty bardzo długo utrzymywały się w modzie, dlatego też kiedyś musiał nastąpić tego kres. 

Dodatkowo muszki do garnituru niegdyś nie były tak powszechnie dostępne, więc nie mogły być głównym uzupełnieniem stylizacji. Niezwykle ciężko było dostać muszkę we wzory - zazwyczaj sprzedawano muszki w kolorze, bez żadnych aplikacji. Na szczęście obecnie zakup muszki stał się wyzwaniem nie ze względu na zbyt niską podaż, ale właśnie dlatego, że modeli do wyboru jest na rynku mnóstwo. 

Jak dobrać odpowiednią muszkę?

Dobór muszki do garnituru zależny jest okazji, na jaką ją wybieramy. Jeżeli udajemy się na mniej oficjalne przyjęcie, na którym akceptowane są stylizacje raczej koktajlowe, śmiało możemy postawić na muszkę w jakiś fikuśny wzorek. Nie dodaje ona elegancji, ale w tym przypadku nie chodzi o zachowanie powagi, a zaciekawienie innych osób swoim ubiorem. Ponieważ męska muszka wyraża swoją wyjątkowość przede wszystkim poprzez wydarzenia, dla których wybierasz ją jako swój dodatek. Ponadto warto wybierać raczej proste ubrania, aby unikalnym dodatkiem nie gryzły niepotrzebnie.

Muszka ze wzorem jest także świetnym wyborem na co dzień, kiedy chcemy pokazać, że potrafimy bawić się modą i sprawia nam to przyjemność. Jeżeli jednak wybieramy muszkę na oficjalną okazję, warto wybrać taką bez wzoru. 

Kolor muszki może odpowiadać kolorystyce samego garnituru, szczególnie gdy chcemy dodać sobie trochę powagi. W innych przypadkach kolor może być inny - ważne jest jednak to, aby utrzymywał się on w podobnej tonacji. Oznacza to, że do ciemnego garnituru wybieramy ciemną muszkę, a do jasnego - jasną. W innym wypadku całość będzie niespójna, chyba że w odpowiednich kolorach wybierzemy też inne dodatki. Wymaga to pewnego obeznania z modą i wprawy w łączniu różnych kolorów, wzorów i struktur. Ważne jest także, aby muszka nie wystawała poza linię kołnierza koszuli - wygląda to bardzo nieestetycznie i może spowodować jego wygięcie czy inne uszkodzenie. 

Jeżeli nie jesteśmy pewni, czy nasz wybór muszki jest trafny, warto poprosić kogoś o poradę. Może być to partnerka albo doradca w sklepie z garniturami i dodatkami, który rozwieje nasze wątpliwości. 

Wybór muszki do garnituru, kluczowy w eleganckim stroju

Wybór muszki do garnituru wcale nie jest oczywistą sprawą i może przysporzyć sporo kłopotów. Pamiętając o kilku ważnych zasadach, nie będzie to jednak tak trudne, jak może się na pierwszy rzut oka wydawać. Dzięki dobrze dobranej muszce nasza stylizacja nabierze elegancji bądź luzu - w zależności od sytuacji.