Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Żywiec

Najpopularniejsze rodzaje podłóg

Jakie są najpopularniejsze rodzaje podłóg? Jakie rozwiązania cieszą się największą popularnością? Tego dowiesz się z poniższego tekstu!

Podłogi drewnianej

Z pewnością wśród najpopularniejszych rodzajów podłóg możemy wymienić podłogi drewniane. Do ich wykonania wykorzystuje się naturalne surowce takie jak dąb, jesion, czy nawet drzewa egzotyczne. Podłogi drewniane prezentują się bardzo efektownie, a przy tym można je dobrać do swoich potrzeb i oczekiwań. Jednak nie są wolne od wad, ponieważ są bardzo delikatne, podatne na wpływ wody, wilgoci, jak i na uszkodzenia. Wymagają też regularnych zabiegów pielęgnacyjnych oraz wykorzystywania odpowiednich środków.

Podłogi laminowane

Coraz większą popularnością zaczynają się cieszyć panele laminowane, które na pierwszy rzut oka wyglądają jak podłogi drewniane. Panele laminowane dostępne są w szerokiej palecie wzorów, więc znów mamy szeroki wybór i każdy z nas może znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Panele laminowane są stosunkowo tanie, a przy tym również wyglądają ładnie, więc mogą stanowić ciekawy dodatek do naszych wnętrz.

Podłogi winylowe

Wśród najpopularniejszych rozwiązań wymienia się nie tylko panele laminowane, ale również panele winylowe, które również swoim wyglądem przypominają naturalne rozwiązania. Podłogi z paneli winylowych mogą imitować drewno, kamień, czy gres. Podłogi winylowe to jakościowe rozwiązanie, które sprawdzi się w wielu różnych wnętrzach. Z powodzeniem mogą stać się ozdobą naszych salonów, sypialni, czy pokoju dziennego.