Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Żywiec

O dużym szczęściu może mówić 26-letni mężczyzna, który kierując motocyklem utracił nad nim panowanie, przewrócił się, a pojazd uderzył w barierę energochłonną. Jak ustalili policjanci, 26-latek nie miał uprawnień do kierowania pojazdem, którym się poruszał. Pamiętajmy, że świadome uczestnictwo motocyklisty w ruchu drogowym, to zrozumienie zagrożeń, jakie niesie za sobą jazda na dwóch kółkach.

Do zdarzenia doszło wczoraj, około 17.35, w Żywcu na ul. Krakowskiej. Jak wstępnie ustalili policjanci, 26-letni mężczyzna, kierując motocyklem kawasaki, nie zachował należytej ostrożności i przewrócił motocykl, który następnie uderzył w barierę energochłonną. Jak ustalili policjanci 26-latek był trzeźwy, jednak nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem, którym się poruszał. Za załamanie przepisów ruchu drogowego motocyklista otrzymał mandat karny.

Pamiętajmy, że najmniejszy błąd za kierownicą motocykla może kosztować życie, bowiem motocyklistów nie chronią pasy bezpieczeństwa, poduszki powietrzne, czy karoseria pojazdu. Jazda jednośladem jest często naszym hobby, jednak pamiętajmy, że należy korzystać z niego w pełni odpowiedzialnie.