Młodzi artyści nagrodzeni w Muzeum Miejskim - świąteczny konkurs Boże Narodzenie w Beskidach

Podczas uroczystości 15 grudnia w Żywcu rozstrzygnięto konkurs plastyczny organizowany w ramach cyklu Boże Narodzenie w Beskidach. Sala wypełniła się pracami uczniów – prostymi formami, kolorami i lokalnymi motywami świątecznymi. Laureaci odebrali pamiątkowe dyplomy i nagrody, a autorzy najlepszych prac zostali wywołani na scenę przez przedstawicieli powiatu. Wystawa pokonkursowa właśnie ruszyła w miejskim muzeum i ma szansę przyciągnąć rodziny oraz miłośników tradycji.
- Gala w Muzeum Miejskim w Żywcu pokazała różnorodność pomysłów
- Wydział Kultury podsumował cykl i zaprosił na wystawę pokonkursową
Gala w Muzeum Miejskim w Żywcu pokazała różnorodność pomysłów
W gościnnych wnętrzach Muzeum Miejskiego rozdano wyróżnienia uczniom szkół podstawowych i średnich z terenu powiatu. Organizatorami konkursu byli Wydział Kultury Starostwa Powiatowego w Żywcu oraz instytucje współpracujące z muzeum. Przy wręczaniu nagród obecni byli: starosta - Adrian Midor, dyrektor muzeum - Anna Tuleja, dyrektor Wydziału Oświaty i Wychowania - Andrzej Widzyk, prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Żywieckiej - Grzegorz Szafrański oraz dyrektor Wydziału Kultury - Mirosław Dziergas. Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody, a kilka prac zwróciło uwagę nietypowym ujęciem bożonarodzeniowych motywów.
Wydział Kultury podsumował cykl i zaprosił na wystawę pokonkursową
Organizatorzy zapraszają mieszkańców do obejrzenia prac na ekspozycji w Muzeum Miejskim. Ekspozycja prezentuje szeroki przekrój technik i interpretacji tematu świątecznego, od tradycyjnych stroików po kolaże i rysunki. Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych i średnich powiatu żywieckiego, co w praktyce oznacza, że w pracach widać zarówno dziecięcą wyobraźnię, jak i dojrzalsze, szkolne realizacje.
Dla mieszkańca - to dobra okazja, by zobaczyć, jak młode pokolenie interpretuje święta i lokalne zwyczaje oraz zabrać ze sobą rodzinę na krótki, kulturalny spacer. Przed wizytą warto sprawdzić godziny otwarcia muzeum. Organizatorem cyklu pozostaje Wydział Kultury Starostwa Powiatowego w Żywcu, który zapowiada kontynuację podobnych inicjatyw.
na podstawie: Starostwo Powiatowe w Żywcu.
Ostatnie Artykuły

Od rynku po wieżę konkatedry. Fotografowie pokazali Żywiec z wielu stron

Najmłodsi artyści przejmą scenę podczas Dnia Folkloru Dziecięcego

Góralski folklor wrócił do amfiteatru. Żywiec czeka na zespoły z całego świata

Miecze, łuki i nagrody w Parku Zamkowym. Turniej rycerski trwa dalej

Folklor wrócił na żywiecki Rynek. TKB rozpoczął 63. edycję

Weekend w Żywcu połączy koncerty, sztukę ludową i nocne zdjęcia

Beskidzkie smaki i rękodzieło spotkają się pod Grojcem w Żywcu.

Polska smakuje w Żywcu - regionalne smaki pod Grojcem

Święto Policji w Żywcu z ważnym jubileuszem. Wyróżniono dzielnicowych

Wojskowe brzmienia pod Grojcem. Koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego

Modernizacja ulicy Grojec zakończona. Co zmieniło się na drodze

Złote Gody w Żywcu. Dwie pary odebrały medale za 50 lat małżeństwa

Tunel pod torami ma połączyć stację z trasami nad Jeziorem Żywieckim

Studnia na działce nie zawsze bez pozwolenia. Wody Polskie przypominają o limitach
Przydatne dane teleadresowe
- Rzeka Soła w Żywcu - Odkryj przygody nad malowniczymi brzegami
- Wieża Konkatedry w Żywcu niezwykłe widoki w czasie zwiedzania
- Poznaj Muzeum Miejskie w Żywcu, skarbnica historii i kultury
- Otulina Żywieckiego Parku Krajobrazowego, skarb natury w sercu Beskidów
- Gdzie na spacer w okolicach Żywca? Najpiękniejsze trasy spacerowe w okolicach Żywca
- Rezerwat przyrody Butorza skarb natury w sercu Beskidu Żywieckiego
