III piętro szpitala przygotowane pod przyszły oddział kardiologiczny - zakończono drugi etap prac

W Żywcu zakończył się ważny etap przygotowań do uruchomienia oddziału kardiologicznego w miejskim szpitalu. Przestrzeń na trzecim piętrze zmieniła się z surowej budowy w gotowy do dalszej adaptacji fragment placówki. W tle są milionowe wydatki i współpraca samorządów regionu.
- Oddział Kardiologiczny - co dokładnie wykonano na III piętrze
- W Żywcu odbył się odbiór prac i kto w nim uczestniczył
Oddział Kardiologiczny - co dokładnie wykonano na III piętrze
Drugi etap robót objął prace wykończeniowe, które mają umożliwić dalszą adaptację skrzydła B na potrzeby planowanego Oddziału Kardiologicznego. W zakres prac weszło między innymi wykończenie ścian i sufitów oraz wykonanie instalacji elektrycznych i teletechnicznych. Dzięki temu fragment trzeciego piętra osiągnął stan deweloperski i może być przekazany do kolejnego etapu wyposażania i aranżacji pod sale zabiegowe oraz pomieszczenia medyczne.
Inwestycja kosztowała 1 505 000 zł i została sfinansowana ze środków własnych gmin Żywiecczyzny, Miasta Żywiec oraz Powiatu Żywieckiego.
W Żywcu odbył się odbiór prac i kto w nim uczestniczył
Odbiór zakończonych robót miał miejsce 15 grudnia. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele Powiatu Żywieckiego, Szpitala Żywiec, Burmistrz Miasta Żywiec, Wójtowie sąsiednich gmin oraz przedstawiciele firmy WODPOL Sp. z o.o., która realizowała prace. Protokół odbioru potwierdził wykonanie prac zgodnie z zakresem określonym w umowie i otwiera drogę do kolejnych etapów – przede wszystkim do montażu specjalistycznego wyposażenia i adaptacji pomieszczeń pod konkretne funkcje medyczne.
Mimo zakończenia tej fazy, nie podano jeszcze terminu uruchomienia oddziału ani harmonogramu wyposażenia klinicznego.
Mieszkańcy mogą się spodziewać, że rozbudowa placówki przyniesie korzyści w postaci bliższej opieki kardiologicznej i mniejszej potrzeby wyjazdów do odległych ośrodków. Kolejne prace oznaczają także możliwość zwiększenia zatrudnienia medycznego i technicznego w szpitalu. Warto śledzić komunikaty szpitala i samorządu dotyczące następnych etapów oraz planów dotyczących startu przyjęć na przyszły oddział.
na podstawie: Powiat Żywiecki.
Ostatnie Artykuły

Od rynku po wieżę konkatedry. Fotografowie pokazali Żywiec z wielu stron

Najmłodsi artyści przejmą scenę podczas Dnia Folkloru Dziecięcego

Góralski folklor wrócił do amfiteatru. Żywiec czeka na zespoły z całego świata

Miecze, łuki i nagrody w Parku Zamkowym. Turniej rycerski trwa dalej

Folklor wrócił na żywiecki Rynek. TKB rozpoczął 63. edycję

Weekend w Żywcu połączy koncerty, sztukę ludową i nocne zdjęcia

Beskidzkie smaki i rękodzieło spotkają się pod Grojcem w Żywcu.

Polska smakuje w Żywcu - regionalne smaki pod Grojcem

Święto Policji w Żywcu z ważnym jubileuszem. Wyróżniono dzielnicowych

Wojskowe brzmienia pod Grojcem. Koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego

Modernizacja ulicy Grojec zakończona. Co zmieniło się na drodze

Złote Gody w Żywcu. Dwie pary odebrały medale za 50 lat małżeństwa

Tunel pod torami ma połączyć stację z trasami nad Jeziorem Żywieckim

Studnia na działce nie zawsze bez pozwolenia. Wody Polskie przypominają o limitach
Przydatne dane teleadresowe
- Rzeka Soła w Żywcu - Odkryj przygody nad malowniczymi brzegami
- Wieża Konkatedry w Żywcu niezwykłe widoki w czasie zwiedzania
- Poznaj Muzeum Miejskie w Żywcu, skarbnica historii i kultury
- Otulina Żywieckiego Parku Krajobrazowego, skarb natury w sercu Beskidów
- Gdzie na spacer w okolicach Żywca? Najpiękniejsze trasy spacerowe w okolicach Żywca
- Rezerwat przyrody Butorza skarb natury w sercu Beskidu Żywieckiego
