Umowa na rozbudowę drogi w Pewli Wielkiej podpisana w Starostwie Żywieckim
Witaj w sercu lokalnych inicjatyw, gdzie drogi nie są tylko ścieżkami, ale żyłami naszej społeczności. Ostatnie wydarzenia w Starostwie Powiatowym w Żywcu zapowiadają zmiany, które z pewnością wpłyną na komfort i bezpieczeństwo mieszkańców Pewli Wielkiej.
  1. 21 marca został podpisany list intencyjny między Powiatem Żywieckim a Gminą Jeleśnia.
  2. Zaplanowano przebudowę drogi powiatowej nr 1417 S, obejmującą budowę chodnika dla pieszych.
  3. Nowy chodnik pojawi się w km 5+323 – 6+323 na terenie miejscowości Pewel Wielka.
  4. W podpisaniu listu uczestniczyły kluczowe postacie z obu stron, w tym Starosta Żywiecki oraz Wójt Gminy Jeleśnia.

Współpraca między lokalnymi władzami a Powiatem Żywieckim otwiera nowy rozdział w historii Pewli Wielkiej. W sercu tej inicjatywy leży zadanie publiczne noszące nazwę „Przebudowa drogi powiatowej nr 1417 S Jeleśnia - Pewel Mała – Hucisko - Kurów polegająca na budowie chodnika dla pieszych”. To krok ku zwiększeniu bezpieczeństwa i komfortu mieszkańców, zwłaszcza tych najmłodszych i najstarszych, dla których każda wyprawa poza dom jest podróżą pełną wyzwań.

Podpisany list intencyjny to nie tylko formalność, ale przede wszystkim obietnica lepszej przyszłości dla mieszkańców. W ceremonii uczestniczyli tacy przedstawiciele jak Starosta Żywiecki Adrian Midor, Wicestarosta Stanisław Kucharczyk, a także Radni Powiatu i Gminy, co podkreśla wagę i znaczenie planowanych działań.

Przebudowa tej części drogi powiatowej to projekt, który ma za zadanie nie tylko poprawić infrastrukturę, ale również zintegrować społeczność. Będzie to miejsce, gdzie bezpieczniej będzie można przechadzać się z rodziną, jeździć na rowerze czy po prostu cieszyć się pięknem lokalnej przyrody. To inwestycja w przyszłość, która ukazuje, jak przez wspólne działania można dokonywać zmian, zmieniając oblicze naszej małej ojczyzny.


Wg inf z: Powiat Żywiecki