Urząd Miejski Żywiec: VII Polonez na żywieckim Rynku
Czy czujesz rytm historii podczas spaceru po Rynku? W Żywcu tradycja spotyka się z nowoczesnością, a uczniowie szkoły, której patronuje sam Kopernik, są tego żywym dowodem!
  • Tradycyjny polonez opanuje Rynek w Żywcu.
  • Wydarzenie to będzie miało miejsce 26 stycznia o godz. 11:30.
  • Uczniowie z LO im. Mikołaja Kopernika pokażą klasę na parkiecie.

W nadchodzący dzień, który zapisze się w kalendarzach miłośników tradycji i dobrego smaku, Rynek w Żywcu zamieni się w wielką salę balową. Miasto Żywiec zaprasza wszystkich, zarówno mieszkańców jak i przybyłych turystów, by stać się świadkami nie tylko tańca młodzieży, ale i wspólnoty, jaką tworzy ta niecodzienna inicjatywa. Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Żywcu już po raz siódmy z rzędu wezmą udział w uroczystym polonezie, który rozpocznie się w samo południe, łącząc pokolenia w rytmie trzech kroków.

Wydarzenie to nie jest tylko okazją do podziwiania elegancji i gracji młodzieży, ale stanowi unikalną możliwość doświadczenia wyjątkowej atmosfery, która niewątpliwie przeniesie każdego w czasie do epoki balów i salonów. Polonez, taniec o głębokich korzeniach narodowych, stanie się żywym przekazem kulturowym, który przekracza granice wieków i wpisuje się w serca uczestników oraz widzów. To właśnie w tych chwilach, na ulicach miasta, zwykły dzień staje się wyjątkowym świętem, które łączy i inspiruje.


Artykuł zaczerpnięty z: Urząd Miejski Żywiec