JUBILEUSZ 100 ROCZNICY URODZIN PANI JÓZEFY TOMASZEK

„Dom Pomocy Społecznej w Żywcu to wyjątkowe miejsce gdzie dyrekcja i personel to osoby z powołania” – tak komentowali członkowie rodziny Pani Józefy Tomaszek, która w dniu dzisiejszym (22 marca) obchodziła okrągłe setne urodziny.

W wydarzeniu uczestniczyła rodzina Pani Józefy, Starosta Żywiecki Andrzej Kalata, Wójt Gminy Jeleśnia Anna Wasilewska oraz pensjonariusze i pracownicy DPS Żywiec.Na ręce Pani Józefy złożono mnóstwo życzeń i kwiatów. Były też podarunki i tort urodzinowy, którym częstowano uczestników tej wyjątkowej uroczystości.

Pani Józefa urodziła się w 1923 roku w Mutnem, w gminie Jeleśnia. Jej młodość przypadła na trudne, wojenne czasy. Jednak jeszcze w czasie wojny wyszła za mąż i wspólnie z mężem doczekali się pięciorga dzieci – trzech synów i dwóch córek. Gdy dzieci dorosły, Pani Józefa podjęła pracę w Szpitalu Powiatowym w Żywcu, gdzie w szpitalnej kuchni przepracowała 30 lat. Ogromną wartością zawsze pozostawała dla Jubilatki rodzina. Dlatego służyła pomocą i opieką najbliższym i z ogromną troską oraz zaangażowaniem włączyła się w wychowanie swoich wnuków, których doczekała się jedenastu! Ma też dwadzieścia jeden prawnuków!

Obecnie z powodu sędziwego wieku i schorzeń Pani Józefa stała się już całkowicie zależna od innych, a opieka domowa nie wystarczała, znalazła swoje miejsce w Domu Pomocy Społecznej w Żywcu, gdzie szybko i dobrze się zaaklimatyzowała i gdzie jest otoczona potrzebną opieką.

 

 


JUBILEUSZ 100 ROCZNICY URODZIN PANI JÓZEFY TOMASZEK - zdjęcie1
JUBILEUSZ 100 ROCZNICY URODZIN PANI JÓZEFY TOMASZEK - zdjęcie2
JUBILEUSZ 100 ROCZNICY URODZIN PANI JÓZEFY TOMASZEK - zdjęcie3
JUBILEUSZ 100 ROCZNICY URODZIN PANI JÓZEFY TOMASZEK - zdjęcie4
JUBILEUSZ 100 ROCZNICY URODZIN PANI JÓZEFY TOMASZEK - zdjęcie5
JUBILEUSZ 100 ROCZNICY URODZIN PANI JÓZEFY TOMASZEK - zdjęcie6

Powiat Żywiec: JUBILEUSZ 100 ROCZNICY URODZIN PANI JÓZEFY TOMASZEK