Depilacja laserowa – najważniejsze informacje

Depilacja laserowa - zasięgnij wiedzy na ten temat. Niech depilacja nie będzie Ci już straszna. Zastanawiasz się, czy depilacja laserowa to rozwiązanie dla Ciebie? W miarę czytania dalszej części artykułu rozwiane zostaną najważniejsze wątpliwości związane z tym zabiegiem. Zapraszamy!

Na czym polega depilacja laserowa?

Depilacja laserowa to automatyczny sposób na pozbycie się niechcianego owłosienia. Nie pojawiają się tutaj także skutki uboczne. Zabieg ten jest bezbolesny. Do skóry przykładany jest czytnik - mierzy się nim poziom melaniny w skórze i dobiera w ten sposób parametry zabiegu. Następnie w tym samym miejscu przykładana jest głowica lasera. Wykonuje ona kolejne strzały.

Po więcej informacji udaj się na stronę internetową https://clinicacosmetologica.pl/zabieg/laser-depilacyjny/

Jak przygotować się do zabiegu?

Depilacja odbywa się w ramach kilku zabiegów. Sugerowana ilość to 4-6 zabiegów. Najlepiej wykonywać je zimą. Warto odpowiednio przygotować się do zabiegu, by laserowa depilacja da jak najlepsze efekty w postaci gładkiej skóry bez przebarwień. Skóra nie może być opalona, warto zastosować peelingi przed zabiegiem.

Wśród czynności, których należy unikać znajdują się:

 • na skórze w miejscu planowanego zabiegu depilacji laserowej nie należy używać kremów z kwasami owocowymi, witaminą A, witaminą C, (minimum na 4 tygodnie przed zabiegiem).
 • tydzień przed zabiegiem nie należy przyjmować leków o działaniu fototoksycznym i fotoalergicznym oraz pić ziół o takim działaniu (np. nagietek, dziurawiec, herbata Figura 1, 2).
 • nieużywanie produktów do pielęgnacji skóry w miejscach, które poddane zostaną zabiegowi w dniu jego wykonania,
 • nawilżenie skóry przed zabiegiem (najpóźniej w dniu poprzedzającym go),
 • rezygnacja z wyrywania włosów już na kilka tygodni przed zabiegiem,
 • ogolenie stref, które zostaną poddane depilacji w dniu zabiegu lub w dniu poprzedzającym go.

Przeciwskazania

Wśród przeciwskazań sugerujących, że laserowa depilacja może nie być rozwiązaniem dla Ciebie są:

 • ciąża,
 • świeża opalenizna,
 • podrażnienie skóry,
 • doustna terapia retinoidami,
 • niezaleczone infekcje skóry (wirusowe, bakteryjne, grzybicze),
 • choroby pęcherzowe skóry,
 • karmienie piersią,
 • skłonność do przebarwień i bliznowców,
 • bielactwo i łuszczyca.

Co zyskasz dzięki depilacji laserowej?

Z pewnością będzie to oszczędność czasu, który do tej pory poświęcany był na depilację różnych okolic ciała. Zamiast depilować, golić i wyrywać włoski, możesz po zabiegu oddawać się ulubionym aktywnościom. Ponadto, uzyskasz efektowny wygląd. Dzięki depilacji laserowej nie straszne będzie Ci wyjście w bikini, czy też w ubraniach odsłaniających nieco ciała.

Laserowa depilacja, gdzie najlepiej wykonać?

Bardzo istotne jest miejsce, w którym zabieg jest przeprowadzany. wart o kierować się do placówek posiadających odpowiedni sprzęt i zatrudniających wykwalifikowany personel. Możesz zdecydować się na przykład na Clinica Cosmetologia. Depilacja laserowa w tym miejscu jest oferowana na bardzo wysokim poziomie i zachowaniem wszelkich norm jakościowych. To placówka mająca siedziby w Gdańsku i Gdyni. Za darmo otrzymasz w tej placówce konsultację z kosmetologiem przed zabiegami. Laser depilacyjny to innowacyjne rozwiązanie, warto więc z niego skorzystać, by cieszyć się gładką skórą.

Podsumowując, jeśli rozważasz usunięcie nadmiernego owłosienia i na przykład interesuje Cię depilacja laserowa w Gdańsku, zastanów się, czy to rozwiązanie dla Ciebie.

Zapraszamy do naszych gabinetów:

Clinica Cosmetologica Gdańsk
ul. Marii Skłodowskiej-Curie 3
80-210 Gdańsk
Tel. 791 604 604

Oraz

Clinica Cosmetologica Gdynia
ul. Powstania Styczniowego 22/2
81-519 Gdynia
Tel. 791 600 607