sprzątanie powierzchni

Współcześnie istnieje bardzo duże zapotrzebowanie na usługi typu sprzątanie firm czy mieszkań prywatnych. Jednocześnie daje się zauważyć sporą konkurencję właśnie w tym sektorze rynku pracy. Tak naprawdę sprzątanie prywatnych mieszkań, a regularne czyszczenie podłóg w zakładach pracy o dużych rozmiarach – jest czymś zupełnie innym. Wymaga innych kwalifikacji, użycia siły fizycznej i też można za nie otrzymać zupełnie inne wynagrodzenie. Zanim więc zaczniemy rozglądać się za ofertami pracy powinniśmy zastanowić się czego właściwie chcemy i co jesteśmy w stanie zrobić, aby zarobić.

Sprzątanie raz na jakiś czas

Tak naprawdę przygodę ze sprzątaniem warto rozpocząć od zleceń dodatkowych, które możemy wykonywać w weekendy lub popołudniami po naszej codziennej pracy. Chodzi tu o ogarnianie mieszkań prywatnych przez dwie czy trzy godziny lub sprzątanie firm o niewielkiej wielkości – i w podobnym zakresie. Wówczas nie tylko zdobędziemy niezbędne doświadczenie, które później pomoże nam w zdobyciu ważnych zleceń, ale również sprawdzimy czy tego rodzaju praca jest dla nas.

Ekipa sprzątająca

Jeżeli już wiemy, że sprzątanie „nas kręci” warto też poszukać etatu w firmie czyszczącej wielkopowierzchniowe przedsiębiorstwa czy zakłady pracy. W takich miejscach najczęściej mamy dostęp do rozbudowanego parku maszynowego, a do pracy wystarczą takie cechy jak staranność, pracowitość i chęć nauki obsługi różnych sprzętów. Jest to zupełnie inny rodzaj pracy niż ten dotyczący mieszkań czy drobnych biur, ale może być równie satysfakcjonujący. Przede wszystkim tu rzadko działamy sami – najczęściej jesteśmy po prostu częścią ekipy, której zadaniem jest sprzątanie firm Warszawa.

U kogo warto pracować?

Jak już wcześniej wspomniano, konkurencja pod kątem usługodawców sprzątających i mieszkania, i firmy o różnej wielkości, jest spora. Jest więc w czym wybierać – zarówno dla tych, którzy szukają w tej branży pracy jak i dla tych, którzy z podobnych usług korzystają. Warto z pewnością poszukać opinii na temat danej firmy oferującej pracę. Niezadowoleni pracownicy często dają upust swoim negatywnym emocjom, jeśli zostaną oszukani przez pracodawcę. Nie zapominajmy jednak, że pozytywne opinie są dodawane znacznie rzadziej – szkoda nam po prostu czasu na napisanie ich w internecie. Co nie znaczy, że w głowach pracowników nie istnieją. Najlepiej umówić się z potencjalnym pracodawcą na rozmowę kwalifikacyjną i sprawdzić, czy nadajemy „na tych samych falach”.

Czy sprzątanie firm jest drogie?

Zarówno sprzątanie mieszkań, domów, biur jak i firm wielkopowierzchniowych stało się bardziej popularne w ostatnich latach. Z tego powodu do góry poszły też ceny za te usługi. Jeżeli jednak prowadzimy firmę z tym wydatkiem musimy się liczyć i to regularnie. Inaczej kwestia wygląda w przypadku sprzątaniu domów prywatnych – najczęściej jest to sytuacja wyjątkowa, kiedy na przykład w rodzinie pojawiają się nowe dzieci lub rodzina jest na takim etapie, że nikt nie ma czasu lub ochoty sprzątać. Wówczas jednorazowa usługa – oczywiście w zależności od zakresu prac i metrażu pomieszczeń – będzie kosztowała kilkaset złotych.