Co wpływa na atrakcyjność tekstu?

Jest wiele czynników które wpływają na atrakcyjność artykułu, a co za tym idzie na jego pozycjonowanie w sieci. Dla niektórych osób rozmiar tekstu jest problemem związanym z dostępnością. Chociaż najbardziej odpowiedni rozmiar czcionki zależy od osoby, jedno jest pewne - nie należy polegać wyłącznie na rozmiarze czcionki w celu poprawy czytelności. Należy zawsze upewnić się, że czcionka jest wystarczająco duża, aby można ją było łatwo odczytać bez nadwyrężania wzroku, ale dobrze jest też uwzględnić różne rozmiary i style tekstu. Dzięki temu witryna stanie się bardziej dostępna dla osób, które mają problemy z odczytaniem niektórych czcionek.

Zapewnij pomoc w nawigacji poprzez pozycjonowanie tekstu

Ludzie poruszają się po stronach internetowych na różne sposoby, a te opcje nawigacji różnią się w zależności od osoby. W zależności od typu witryny, którą projektujesz, i rodzaju odwiedzających, których chcesz przyciągnąć, możesz chcieć umieścić nawigację w wielu różnych miejscach. Kolejną rzeczą, którą należy rozważyć, jest rozmieszczenie tekstu w nawigacji.

  • Jeśli na przykład umieścisz nawigację w górnej części witryny, sensowne może być umieszczenie tekstu w dalszej części strony.

W ten sposób nawigacja będzie bardziej widoczna i dostępna dla osób, które wchodzą na stronę z wyszukiwarki. Każda witryna ma swoje własne konwencje nawigacyjne, ale można uczynić ją bardziej dostępną dla odwiedzających na kilka sposobów. Na przykład, można umieścić nawigację na górze strony, dzięki czemu będzie ona bardziej widoczna dla osób odwiedzających witrynę z wyszukiwarki. Wszystko to wpływa na postrzeganie naszej strony przez Google i to jak się pozycjonuje.

Tekst jest ważniejszy niż zdjęcia

Tekst jest jednym z najważniejszych aspektów każdej witryny: jest to podstawowy sposób interakcji użytkowników z witryną, podstawowy sposób komunikacji właściciela witryny z potencjalnymi klientami, a także jeden z najważniejszych czynników branych pod uwagę przy projektowaniu witryny. Jednocześnie dobre wdrożenie tekstu w projektowaniu stron internetowych jest szczególnie trudne, mimo że jest to najbardziej oczywisty aspekt witryny. Aby stworzyć układ, który w pełni wykorzysta tekst, należy zrozumieć, że różne rodzaje tekstu będą miały różne wymagania. Samo powiększenie i pogrubienie tekstu nie wystarczy: trzeba zrozumieć, jaki układ sprawi, że tekst będzie jak najbardziej czytelny. Zwracając uwagę na różne rodzaje tekstu w witrynie, możesz mieć pewność, że jej układ będzie przyjazny dla wszystkich odwiedzających, a Twoje przesłanie zostanie przekazane tak skutecznie, jak to tylko możliwe.