Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Żywiec

Jak dobrać kolor garnituru?

Jednym z najważniejszych elementów każdego ubioru jest jego kolor. Wybór barwy odzieży związany jest z różnorodnymi czynnikami, takimi jak osobiste preferencje, okazja czy pora roku. Dlaczego kolor jest tak ważny? Czym należy się kierować, wybierając barwę garnituru w sklepie odzieżowym online?

Kolor ubrania z perspektywy psychologicznej

Zazwyczaj wybieramy ubrania w ulubionych kolorach, ponieważ w takich czujemy się lepiej. Zdaniem naukowców kolory wpływają na nasz nastrój, a barwa noszonej przez nas odzieży mówi wiele o naszej osobowości i stanie psychicznym. Osoby pewne siebie wybierają ubrania w intensywnych kolorach, takich jak np. krwista czerwień czy fuksja. Jednostki o wesołym usposobieniu chętnie noszą odzież w odcieniu słonecznej żółci czy żywego pomarańczu. Ludzie melancholijni oraz introwertycy stawiają na różne odcienie szarości oraz czerń. Osoby o łagodnym usposobieniu wybierają ubrania błękitne, liliowe bądź białe. Niniejsze teorie nie zawsze jednak są prawdziwe, bowiem o doborze koloru odzieży decyduje wiele różnych czynników zewnętrznych. 

Kolor ubrania a typ urody

Barwa ubrania często dobierana jest do typu urody, o którym decydują kolor włosów, skóry i oczu. Wyróżnia się 4 podstawowe typy urody.

Wiosna (typ ciepły) 

Osoby  w typie wiosny posiadają włosy blond lub jasny brąz w ciepłym odcieniu i jasne oczy. Ich skóra ma ciepły odcień i opala się na kolor złoty. Zaleca się, aby wiosna wybierała odzież w żywych barwach, rezygnując tym samym z przygaszonych i przydymionych kolorów. 

Lato (typ zimny)

Paradoksalnie do nazwy, osoby w typie lata odznaczają się zimnym odcieniem włosów, oczu i skóry. Podobnie jak wiosna jest to rodzaj urody wyróżniający się jasnymi włosami, oczami, a także skórą. Osoba lato, celem podkreślenia swojej subtelnej kolorystyki, powinna nosić ubrania w stosowanych odcieniach. 

Jesień (typ ciepły)

Typ jesieni jest bardziej intensywną kolorystycznie odmianą wiosny. Cechą charakterystyczną jesieni są rude włosy lub każdy inny kolor włosów z miedziany refleksami. W parze z rudymi włosami idzie jasna cera, oraz oliwkowe czy brązowe oczy w ciepłej tonacji. W stroju jesieni ładnie prezentować będą się wszelkie odcienie zieleni, brązu oraz rudości. 

Zima (typ zimny)

Typ zimowy jest najbardziej wyrazistym rodzajem urody. Zima posiada bardzo ciemny kolor włosów, choć zdarzają się zimy z włosami w odcieniu perłowego blondu. Osoba z niniejszym typem urody ma bardzo jasną karnację o chłodnym odcieniu lub śniadą. Zima najlepiej wygląda w nasyconych odcieniach różu, czerwieni i fioletu, a także w bieli i czerni.

Kolor garnituru – jak go wybrać?

Chcąc się przekonać, jakie garnitury męskie będą odpowiednie pod względem koloru, należy brać uwagę takie kwestie jak:

  • okazja, na jaką ma być wykorzystane,
  • pora roku,
  • cechy fizyczne mężczyzny;
  • zaufanie do sklepu odzieżowego online.

Najbardziej uniwersalną barwą jest oczywiście czerń, która pasuje niemalże na każdą okazję i do każdego typu urody. Kolor czarny pozwala na wysmuklenie i wydłużenie sylwetki. Pomimo uniwersalności czerni nie zaleca się noszenia jej w porze letniej. Niektórym osobom czarny kolor kojarzy się jednak głównie ze smutkiem i żałobą, co nieco rzuca cień na jego wszechstronność. Do czarnego garnituru najlepiej pasować będzie biała lub kremowa koszula.

Innym popularnym i prawie tak samo uniwersalnym kolorem garnituru męskiego jest granat. Jest on jednak mniej konserwatywny i tym samym lepiej odbierany przez otoczenie. Można powiedzieć, że garnitury męskie w odcieniu granatu są najbardziej bezpieczne, ponieważ ich kolor nie budzi żadnych kontrowersji. Nieco bardziej odważnym wyborem zdaje się być zakup garnituru niebieskiego, który staje się w ostatnich czasach coraz bardziej doceniany. Niebieski strój nadaje lekkość i świeżość, a oprócz tego świetnie prezentuje się w ciepłe dni. Garnitur męski w tym kolorze jest raczej wybierany przez młodszych panów, szczególnie na takie uroczystości jak wesela czy komunie.

Kolejnym znanym odcieniem garnituru jest kolor szary. Szarość najładniej prezentuje się u panów o ciemniejszych typach urody, natomiast nie jest zalecana przy siwych włosach. Taki garnitur można zakładać praktycznie wszędzie i przez cały rok.

Bardziej odważnym kolorem garnituru męskiego jest bordo, jednak pasuje ono mało któremu panu. Bordo jest odcieniem bardzo wymagającym i ciężko dopasować do niego np. koszulę. Bordowy garnitur jest odpowiedni dla blondynów oraz panów o czarnych włosach. Jest to kolor nadający elegancji, jeśli tylko współgra z urodą mężczyzny. Aby wybrać odpowiedni garnitur, warto zapoznać się z ofertą przedstawianą przez sklep odzieżowy online