Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Żywiec

Budowa lodowiska – poznaj najważniejsze etapy realizacji

Zima to czas, w którym chętnie oddajemy się sezonowym aktywnościom fizycznym. Do takich zaliczymy chociażby jazdę na łyżwach. Mobilne obiekty stały się w naszym kraju ogromnie popularne. Co powinniśmy wiedzieć na temat ich budowy i funkcjonowania?

Budowa lodowiska – co musimy wiedzieć przed podjęciem decyzji?

Lodowiska mobilne zyskały w Polsce ogromną popularność. Korzystają z nich nie tylko turyści, ale także mieszkańcy. Jazda na łyżwach stała się tanim sposobem na aktywne spędzanie wolnego czasu. Nic więc dziwnego, że budową sezonowego lodowiska są zainteresowane nie tylko gminy i miasta, ale także właściciele kin oraz galerii handlowych. Obiekty te przynoszą zyski, o ile ich montaż jest właściwie przemyślany. Warto więc skonsultować się wcześniej ze specjalistami w tej dziedzinie. W Polsce nie brakuje firm, które oferują profesjonalny montaż, doradztwo, a także serwis mobilnych lodowisk. Doradcy pomogą nam wybrać nie tylko optymalną wielkość ślizgawki, ale sprawdzą też, czy proponowana przez nas lokalizacja jest dobrym pomysłem.

Budowa lodowiska – jak wygląda krok po kroku?

Montaż obiektu rozpoczyna się od niwelacji terenu. W tym celu wykorzystuje się podsypkę z piasku czy też styropian. Równa powierzchnia zapewni nam stabilne funkcjonowanie całego obiektu. Kolejnym krokiem jest montaż orurowania. W tym celu specjaliści wykorzystują maty PE, które są bardzo lekkie i wytrzymałe. Po instalacji band do systemu przyłącza się agregat chłodniczy. To serce lodowiska, które odpowiada za utrzymanie odpowiednio niskiej temperatury całej instalacji. Dzięki temu możliwe jest sprawne korzystanie z obiektu przez cały sezon. Więcej o budowie lodowiska przeczytasz w tym miejscu https://www.ras-lodowiska.pl/. Ostatnim etapem jest stworzenie tafli lodu. Proces ten trwa od trzech do pięciu dni. Jej wymagana grubość wynosi dziesięć centymetrów. Firma zajmująca się montażem może także przeszkolić naszych pracowników z zakresu obsługi obiektu. To bardzo przydatne rozwiązanie, które zapewni nam sprawną obsługę lodowiska.