Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Żywiec

Apelujemy o ostrożność i rozwagę! Oszuści po raz kolejny zaatakowali i podając się za policjantów lub funkcjonariuszy CBŚ próbowali oszukać seniorów z Żywca. Rozmówcy na szczęście zachowali zimną krew i nie dali się nabrać. Jak tylko zorientowali się, że mają do czynienia z oszustami przerwali połączenie.

W piątek, seniorzy z Żywca czterokrotnie odbierali telefony od oszustów. Historia za każdym razem była podobna. Dzwonił mężczyzna, który przedstawiał się bądź jako policjant, bądź jako funkcjonariusz CBŚ. Informował rozmówcę, że jego dom jest obserwowany i za chwilę ma dojść do napadu. Osoby miały wynieść wszystkie wartościowe przedmioty, biżuterię oraz pieniądze i przekazać policjantowi, który miał przechować kosztowności na komisariacie do czasu zakończenia akcji.

Na szczęście seniorzy zachowali zimną krew i gdy tylko zorientowali się, że mają do czynienie z oszustami przerywali połączenie. Dzięki ostrożności i zdrowemu rozsądkowi czterech mieszkańców Żywca nie straciło swoich oszczędności.

grafika poglądowa

Apelujemy o ostrożność! Kolejne próby pokazują, że oszuści nie odpuszczają. Pamiętajmy, że jeżeli nie jesteśmy pewni z kim rozmawiamy zadzwońmy do swoich bliskich i powiedzmy o całej sytuacji. Zajmie nam to chwilę, a w ten sposób nie stracimy swoich oszczędności.