Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Żywiec

Żywieccy policjanci ustalają szczegółowe okoliczności oraz przyczyny tragicznego zdarzenia, do którego doszło wczoraj w Ujsołach. W wyniku potrącenia przez samochód śmierć poniósł 69-letni mężczyzna. Był to kolejny wypadek śmiertelny, do którego doszło wczoraj na drogach Żywiecczyzny. Parę godzin wcześniej w Gilowicach, w wyniku potrącenia, śmierć poniosła 36-letnia kobieta, a jej 3-letnia córeczka walczy o życie w szpitalu.

Do zdarzenia doszło wczoraj około 18.50 w Ujsołach na ul. Księdza Piotrowskiego. Jak wstępnie ustalili policjanci, kierujący fordem transitem 31-letni mężczyzna, na prostym odcinku drogi, potrącił przechodzącego przez jezdnię 69-letniego pieszego. W wyniku zdarzenia 69-latek, pomimo wysiłku ratowników medycznych, zmarł. Jak ustalili policjanci 31-letni kierowca był trzeźwy i posiadał uprawnienia do kierowania. Na miejscu przez kila godzin pracowali policjanci, obecny był prokurator. Pod jego nadzorem śledczy będą wyjaśniać szczegółowe przyczyny oraz okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Po raz kolejny apelujemy o rozsądek i rozwagę za kierownicą. Kierowcy muszą pamiętać o tym, że wyjeżdżając na drogi ponoszą odpowiedzialność zarówno za siebie, ale i innych uczestników ruchu drogowego. Chwila nieuwagi, roztargnienia, nadmierna prędkość czy lekceważenie przepisów ruchu drogowego mogą zakończyć się tragicznie.