Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Żywiec

URUCHOMIONO INFOLINIĘ DLA RODZIN PACJENTÓW ŚCODIR W CZERNICHOWIE

 

 

„Wiemy, że sytuacja kryzysowa w której znaleźli się pensjonariusze i personel Centrum Opieki Długoterminowej i Rehabilitacji budzi u bliskich tych osób niepokój i obawy. Wychodząc naprzeciw tym wszystkim ludziom, uruchomiliśmy w dniu dzisiejszym infolinię, która będzie działała przez wszystkie dni w tygodniu w godzinach od 9:00 do 18:00.

513 936 801 - pod tym numerem telefonu, personel Zintegrowanej Służby Ratowniczej do czasu, kiedy będzie działał na placówce, postara się zainteresowanym, udzielić najważniejszych informacji na temat osób, które znajdują się na terenie ośrodka” - mówi Dawid Burzacki- Koordynator Zintegrowanej Służby Ratowniczej.

„Staramy się również wypracować jakiś sposób komunikacji, tak żeby rodziny mogły zobaczyć swoich bliskich poprzez transmisję wideo. Zaproponujemy pewne rozwiązania dyrekcji i być może uda się skomunikować rodziny ze swoimi bliskimi. Natomiast na chwilę obecną uruchamiamy infolinię, gdzie będzie można uzyskać najważniejsze informacje o stanie zdrowia swoich bliskich.

Przypominamy, że nasze działania na terenie tego ośrodka, prowadzone są od 17 kwietnia br. . Procedury, które chcemy wprowadzić wdrażamy etapami, tak żeby osiągnąć zamierzony efekt, czyli w pierwszej kolejności ograniczyć transfer wirusa. Na chwilę obecną, utworzyliśmy dwie śluzy do dekontaminacji personelu Zintegrowanej Służby Ratowniczej. Praktycznie cały personel ośrodka, został już wyposażony w kombinezony ochrony biologicznej i maseczki FFP2/ FFP3. To sprzęt, który jako Zintegrowana Służba Ratownicza nieodpłatnie rozdysponowaliśmy personelowi placówki” - dodaje koordynator ZSR.

Ratownicy Zintegrowanej Służby Ratowniczej za swoją pracę nie pobierają wynagrodzenia. Można jednak wesprzeć organizację i pomóc w walce z koronawirusem poprzez zbiórkę, która dostępna jest pod adresem: www.zrzutka.pl/koronawirus


URUCHOMIONO INFOLINIĘ DLA RODZIN PACJENTÓW ŚCODIR W CZERNICHOWIE - zdjęcie1
URUCHOMIONO INFOLINIĘ DLA RODZIN PACJENTÓW ŚCODIR W CZERNICHOWIE - zdjęcie2
URUCHOMIONO INFOLINIĘ DLA RODZIN PACJENTÓW ŚCODIR W CZERNICHOWIE - zdjęcie3

Powiat Żywiec: URUCHOMIONO INFOLINIĘ DLA RODZIN PACJENTÓW ŚCODIR W CZERNICHOWIE