Młodzież wzięła głos w ratuszu. Wyróżniono najaktywniejszych uczniów

W żywieckim ratuszu trudno było mówić o szkolnej rutynie. Podczas Forum Młodzieżowego uczniowie pokazali, jak dużo dzieje się poza lekcjami – od projektów i inicjatyw po pracę samorządów uczniowskich. W tym samym czasie przyszło też docenienie dla tych, którzy w kończącym się roku szkolnym wybili się w nauce i sporcie.
- Projekty ze szkół wyszły z sal lekcyjnych do ratusza
- Wyróżnienia za wiedzę i sport trafiły do najlepszych
- Młodzi pokazali, że szkoła to coś więcej niż lekcje
Projekty ze szkół wyszły z sal lekcyjnych do ratusza
Podczas piątkowego spotkania młodzi ludzie z Żywca przedstawili najważniejsze działania realizowane w minionym roku szkolnym. To właśnie takie momenty najlepiej pokazują, że szkolne życie nie kończy się na ocenach i dzwonku. Za prezentacjami stała codzienna praca uczniów, którzy angażują się w inicjatywy społeczne, organizacyjne i edukacyjne.
Swoją obecność zaznaczyli także przedstawiciele samorządów uczniowskich. To oni często nadają rytm szkolnym wydarzeniom, pomagają w organizacji przedsięwzięć i budują przestrzeń do rozmowy między uczniami a nauczycielami. Forum stało się więc nie tylko przeglądem osiągnięć, ale też obrazem tego, jak młodzi współtworzą życie swoich szkół.
Wyróżnienia za wiedzę i sport trafiły do najlepszych
Drugą częścią wydarzenia było uhonorowanie uczniów za sukcesy naukowe i sportowe. Nagrody otrzymali laureaci oraz finaliści wojewódzkich konkursów przedmiotowych, a także ci, którzy osiągnęli wysokie wyniki w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim. Wraz z nimi docenieni zostali nauczyciele i opiekunowie, bez których takie wyniki nie biorą się znikąd.
Wyróżnienia podczas forum mają też wymiar praktyczny. Pokazują młodszym uczniom, że systematyczna praca i konsekwencja naprawdę mają znaczenie, a dla szkół są sygnałem, że warto inwestować zarówno w rozwój naukowy, jak i w sport. To właśnie z takich postaw rodzi się później szkolna ambicja i dobra atmosfera rywalizacji.
„Serdecznie jeszcze raz gratuluję wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym uczniom oraz dziękuję za ich pracę, systematyczność i zaangażowanie, które są najlepszym dowodem na potencjał młodego pokolenia w naszym mieście” – powiedział burmistrz Żywca Antoni Szlagor.
Młodzi pokazali, że szkoła to coś więcej niż lekcje
Forum w ratuszu zebrało w jednym miejscu dwa ważne obrazy: energię młodzieży działającej w szkołach i konkretne efekty tej pracy. Z jednej strony były inicjatywy i samorządy, z drugiej – medale, laury i konkursowe sukcesy. Razem tworzą opowieść o środowisku, które nie czeka biernie na okazję, tylko samo ją sobie przygotowuje.
na podstawie: Urząd Miejski w Żywcu.
![]()
Ostatnie Artykuły

W Żywcu wraca RETRO ŚWIAT - ponad 50 stanowisk pełnych wspomnień

Rafał Brzoska rozpoczyna inicjatywę 150% i apeluje o zmianę zasad odpowiedzialności platform za fałszywe reklamy

Książka rusza z miejsca - warsztaty Małgorzaty Swędrowskiej w Żywcu

Dwie poradnie pod jednym szyldem. Zmiana obejmie Żywiec i Milówkę

Gotycka płaskorzeźba z żywieckiej fary trafia na wystawę

Łucznik Żywiec zdominował mistrzostwa Polski. Aż 11 medali gospodarzy

Samochód stoczył się ze zbocza w Lipowej. Zginęła pasażerka

Malarstwo na szkle ma 75 lat. W Żywcu tradycja spotka współczesność

Na żywieckim Rynku będzie można przećwiczyć reakcję na alarm

Oznaczenia na drzewach zaniepokoiły mieszkańców. Co dalej z Laskiem Św. Wita

Andrzej Komoniecki trafił na orbitę. W Żywcu opowiedzą o niezwykłej planetoidzie

Jeden telefon przerwał nocną jazdę. Kierowca Volvo miał 2 promile

Piknik Przyrodniczy z Żywca nominowany do Słoneczników 2026

Festyn przy podstawówce odwołany. MOSiR podał kolejny termin
Przydatne dane teleadresowe
- Kino Janosik w Żywcu jego historia i wpływ na kulturę
- Urząd Gminy Łękawica - kontakt, godziny, ewidencja szamb i woda podczas suszy
- Parafia Chrystusa Króla w Żywcu - msze, kancelaria, sakramenty
- Branżowe Centrum Umiejętności nr 2 w Żywcu - kontakt, godziny, informacje
- Żywieckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego - kontakt, awarie, najem i cmentarz komunalny
- Poznaj Westerplatte Południa, czyli szlak schronów bojowych w Węgierskiej Górce
