Powiatowy test systemu alarmowego - syreny zabrzmią dwukrotnie

W Żywcu i w całym powiecie zaplanowano godzinne ćwiczenia systemu ostrzegania - mieszkańcy usłyszą syreny w trakcie testu. To rutynowy sprawdzian gotowości służb i urządzeń alarmowych, organizowany przez powiatowe struktury zarządzania kryzysowego. Dźwięk syren może być wyraźny w miastach i na terenach wiejskich, dlatego warto o tym wiedzieć zawczasu. Informacje przekazał Zespół Zarządzania Kryzysowego przy Starostwie Powiatowym w Żywcu.
Ćwiczenia zaplanowano w formie krótkiego testu systemu alarmowania - w praktyce oznacza to dwukrotne uruchomienie wszystkich syren na obszarze powiatu. Najważniejsze dane:
- Data: 22 grudnia 2025 r.
- Godzina: 12:00 - 13:00
- Cel: Sprawdzenie systemu alarmowania i ostrzegania mieszkańców
- Forma: dwukrotne uruchomienie wszystkich syren alarmowych na terenie powiatu
Informacja pochodzi od Zespołu Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Żywcu. To rutynowe działania techniczne mające na celu ocenę sprawności syren i procedur ostrzegawczych. Mieszkańcy, którzy usłyszą sygnały, powinni pamiętać, że to zaplanowane ćwiczenia.
na podstawie: Powiat Żywiec.
Autor: krystian

