Uczniowie z
Uczniowie z lokalnego "Mechanika" zdobyli trzecie miejsce w prestiżowym XXVI Młodzieżowym Turnieju Motoryzacyjnym, który odbył się w minioną sobotę. Wydarzenie, mające na celu popularyzację wiedzy motoryzacyjnej i przepisów o ruchu drogowym, przyciągnęło uczniów z całego województwa śląskiego.
  1. Turniej odbył się w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Żarnowcu.
  2. Uczestnicy rywalizowali w różnych konkurencjach, m.in. jeździe na motorowerze.
  3. Najlepsza okazała się drużyna z Żarnowca, a żywiecki "Mechanik" zajął trzecie miejsce.
  4. Jeden z uczniów z Żywca zdobył nagrodę indywidualną za znajomość przepisów ruchu drogowego.

W Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Żarnowcu odbył się finał wojewódzki XXVI Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego, który przyciągnął uczniów z dziewięciu szkół województwa śląskiego. Wydarzenie, zorganizowane przez Polski Związek Motorowy we współpracy z Komendą Główną Policji oraz Ministerstwem Infrastruktury, miało na celu popularyzację wiedzy motoryzacyjnej i przepisów ruchu drogowego wśród młodzieży.

W ramach turnieju uczniowie zmierzyli się w różnych konkurencjach, takich jak sprawnościowa jazda motorowerem po torze przeszkód, Test Stewarta samochodem osobowym, znajomość przepisów ruchu drogowego oraz umiejętność udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Najlepsza okazała się drużyna z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Żarnowcu, która zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej. Na drugim miejscu uplasowali się uczniowie z Zespołu Szkół im. Generała Józefa Bema w Zawierciu, natomiast trzecie miejsce przypadło drużynie z Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Żywcu.

Warto również podkreślić, że jeden z uczniów z żywieckiego "Mechanika" zdobył nagrodę indywidualną - Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach - za szczególną znajomość przepisów ruchu drogowego. To wyjątkowe wyróżnienie świadczy o wysokim poziomie przygotowania uczestników z naszej szkoły.

Turniej jest doskonałą okazją do promowania bezpiecznych i kulturalnych zachowań na drodze, a także do rozwijania wiedzy motoryzacyjnej wśród młodzieży. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i zwycięzcom, a szczególnie naszym uczniom z Żywca!


Na podstawie: KPP w Żywcu