Opryskiwacz akumulatorowy Karcher PSU 4-18 – poznaj jego zalety!

Właściciele ogrodów, sadów czy działek korzystają z przeróżnych narzędzi ogrodowych. Jednym z nich jest opryskiwacz akumulatorowy, który służy do robienia oprysków z różnych substancji. Poznaj model Karcher PSU 4-18 i sprawdź, jakie możliwości oferuje.

Opryskiwacz akumulatorowy Karcher PSU 4-18 – co to za urządzenie i jakie ma zastosowanie?

Opryskiwacz akumulatorowy to urządzenie, które służy do rozpylania różnych substancji. Model Karcher PSU 4-18 przeznaczony jest głównie do opryskiwania niewielkich ogrodów, działek czy kostek brukowych. Jakie substancje możesz za jego pomocą rozpylić? Przede wszystkim mowa o wszelkich nawozach do roślin, które ułatwiają ich wzrost i dostarczają im niezbędnych składników. PSU 4-18 dzięki teleskopowej lancy umożliwia wygodne rozsianie nawozu nawet na wyższych roślinach.

Za pomocą tego modelu możesz też rozsiać środki przeciw szkodnikom, takim jak mszyce czy motyle – zarówno na roślinach w ogrodzie, jak i na krzakach czy drzewach. Opryskiwacz umożliwi zamgławienie danego obszaru albo ukierunkowanie strumienia na konkretny, zainfekowany obszar.

Za pomocą PSU 4-18 możesz też rozsiać środki chwastobójcze na trawniku czy w ogrodzie. Jeśli nie wiesz, jak pozbyć się chwastów bez chemii, opryskiwacz akumulatorowy również może się tu sprawdzić, ponieważ za jego pomocą rozpylisz nie tylko chemiczne środki, ale również te naturalne, na bazie octu, sody oczyszczonej czy soli kuchennej.

Opryskiwacz umożliwi również nawodnienie delikatnych roślin, które mogłyby zostać zniszczone przy pomocy silnego strumienia. Delikatna mgiełka pomoże uchronić strukturę niektórych roślin.

Karcher PSU 4-18 – najważniejsze parametry

Karcher PSU 4-18 umożliwia regulowanie strumienia wody czy środka chemicznego – od drobnej mgiełki aż do punktowego strumienia, w zależności od naszych potrzeb. Posiada 4-litrowy zbiornik wraz ze wskaźnikiem napełnienia oraz pokrywą, która może też być miarką do sporządzania roztworów. Dzięki paskowi na ramię możesz go wygodnie przenosić. Regulowana lanca pozwoli Ci rozpylać nawozy czy wodę na różnych wysokościach, dzięki czemu urządzenie nadaje się zarówno do roślin w ogrodzie, jak i do krzewów czy niewielkich drzewek. Urządzenie zapewnia stałe ciśnienie 3 bar.

Opryskiwacz korzysta z platformy bateryjnej 18 V. W zależności od pojemności akumulatora zapewnia do 400 minut (2,5 Ah) lub do 800 minut (5,0 Ah) działania na jednym naładowaniu. Z kolei wydajność tłoczenia to maks. 30 litrów na godzinę.

W czym opryskiwacz akumulatorowy jest lepszy od ręcznego?

Opryskiwacz akumulatorowy, jak sama nazwa wskazuje, działa na akumulator, więc nie wymaga ręcznego pompowania. Co więcej, utrzymuje stałe ciśnienie, więc oferuje większą ciągłość pracy oraz równomierne rozprowadzenie nawozu czy wody. W wielu modelach możesz regulować ciśnienie, co pozwoli Ci dostosować je do konkretnej pracy.

Niezależnie od tego, czy wybierzesz wersję plecakową czy naramienną, możesz cieszyć się wygodą noszenia i mobilnością. Nie ma tu żadnych plątających się kabli, więc masz większą swobodę ruchów.

Opryskiwacze akumulatorowe bez problemu dobierzesz do powierzchni swojego ogrodu. W przypadku opryskiwaczy ręcznych największe modele mają zwykle 5 litrów, jednak zarówno ich obsługa, jak i noszenie takiego ciężaru mogą być problematyczne. W przypadku opryskiwaczy akumulatorowych do wyboru masz modele z pojemnością nawet do 20 litrów. Nawet te, które mają ok. 5 litrów pojemności posiadają wygodne paski do zawieszenia na ramieniu, dzięki czemu nie będziesz zbytnio odczuwać ich ciężaru.

Opryskiwacze akumulatorowe mają zwykle większy wybór, jeśli chodzi o rodzaj dysz. Bez problemu dopasujesz je więc do konkretnego zastosowania.