Wczoraj obchodzony był Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych. Obchody te były doskonalą okazją do zwrócenia uwagi na problem, jakim są wypadki drogowe i ich ofiary. Dlatego też policjanci w czasie służby rozmawiali z kierowcami na temat zachowań w ruchu drogowym. Rozdawali im także ulotki i elementy poprawiające bezpieczeństwo.

Praktycznie każdego dnia słyszymy o wypadkach drogowych. Za każdym z nich kryje się ludzki dramat. Dotyka on nie tylko poszkodowanych, ale także sprawców zdarzeń i ich bliskich. Dlatego wczoraj w ramach obchodów Światowego Dnia Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych policjanci w czasie służby rozmawiali z kierowcami na temat bezpiecznych zachowań w ruchu drogowym. Podkreślali, jak ważne dla bezpieczeństwa wszystkich użytkowników dróg jest przestrzeganie przepisów, a także wzajemny szacunek i zrozumienie. Kierowcy otrzymywali również od policjantów elementy poprawiające bezpieczeństwo oraz specjalnie przygotowane ulotki.  

Po raz pierwszy Światowy Dzień Pamięci obchodzony był w 1995 roku z inicjatywy kilku stowarzyszeń, w tym Europejskiej Federacji Ofiar Wypadków Drogowych - FEVR. W 2005 roku Zgromadzenie Ogólne ONZ ogłosiło rezolucję ustanawiającą trzecią niedzielę listopada, jako Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych (World Day of Remembrance for Road Traffic Victims).