
Minęły dokładnie 3 lata od czasu uruchomienia nowego Szpitala Żywiec.
Obecnie w skład Szpitala Żywiec wchodzi 11 oddziałów całodobowej opieki medycznej, 9 poradni specjalistycznych w ramach NFZ, kilkanaście poradni specjalistycznych komercyjnych, diagnostyka obrazowa, laboratorium centralne, Punkt Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej oraz całodobowa stacja dializ. Ponadto Szpital Żywiec prowadzi trzy przychodnie Podstawowej Opieki Zdrowotnej (POZ), czyli lekarza rodzinnego w Gilowicach, Rychwałdzie i Koszarawie.
To, że nowy Szpital Żywiec konsekwentnie wprowadza nowości i podnosi jakość usług medycznych, świadczy o tym rosnący prestiż i stale wzrastająca liczba pacjentów, którzy korzystają z leczenia w tej placówce. Co istotne to nie tylko osoby z Żywiecczyzny, ale również z innych części województwa śląskiego, a nawet i województwa małopolskiego.
Z zakładanych przez Szpital Żywiec planów dotychczas zrealizowano:
- IV salę operacyjną
- Poradnię kardiologiczną - NFZ
- Poradnię chirurgii urazowo-ortopedycznej dla dzieci - NFZ
- Stację dializ z 24 h dyżurem
- USG piersi
- Poradnię anestezjologiczną
- Kompleksowość udzielanych świadczeń w zakresie sercowo-naczyniowym (kardiochirurgia)
Podczas tegorocznego pikniku z okazji trzeciej rocznicy funkcjonowania szpitala po raz pierwszy zostały wręczone wyjątkowe statuetki "Przyjaciel Szpitala Żywiec". Zarząd Grupy InterHealth Canada oraz Dyrekcja postanowili wręczać te wyróżnienia osobom i instytucjom, które w szczególny sposób wspierają działalność żywieckiej placówki.
W tym roku nagrody otrzymali:
- Starosta Żywiecki Andrzej Kalata - bez którego prawdopodobnie szpital w ogóle by nie powstał.
- Poseł na Sejm RP Kazimierz Matuszny - który nieustannie wspiera Zarząd i Dyrekcję w rozmowach z przeróżnymi instytucjami.
- Zespół Szkół Zawodowych w Węgierskiej Górce, reprezentowany przez Dyrektor Lucynę Śleziak - którego nauczyciele i uczniowie systematycznie organizują w szpitalu koncerty na Dzień Dziecka i Mikołajki.