Co to jest ginekologia estetyczna?

Coraz więcej kobiet decyduje się na korzystanie z zabiegów zaliczanych do kategorii ginekologii estetycznej. Czym dokładnie jest ta dziedzina ginekologii i jakie zabiegi obejmuje? Zobacz najważniejsze informacje!

Czym jest ginekologia estetyczna?

Termin jak ginekologia estetyczna, również określany jako medycyna estetyczna pochwy, warg sromowych, jest dziedziną medycyny, która skupia się na estetyczne narządów płciowych kobiet.

Zabiegi ginekologii estetycznej, chociaż głównie kojarzone z poprawą wyglądu okolic intymnych u kobiet, mają jednak też inne zastosowanie. Dzięki nim można również poprawić swój codzienny komfort, pozbyć się kompleksów, a także zadbać o zdrowie.

Rodzaje zabiegów ginekologii estetycznej – co oferują gabinety?

Dziedzina jak ginekologia estetyczna obejmuje szeroką gamę zabiegów, które skupione są na damskich narządach płciowych.

Tego typu zabiegi koncentrują się przede wszystkim na pochwie oraz na błonie dziewiczej, a także na wargach sromowych większych i mniejszych oraz na kroczu.

Do najczęściej prowadzonych zabiegów medycyny estetycznej w ginekologii zaliczane są poniższe rodzaje:

Labioplastyka – na czym polega?

To bardzo popularny zabieg, którego celem jest poprawa wyglądu warg sromowych u kobiet. Polega on na zmniejszeniu i wymodelowaniu warg sromowych mniejszych albo większych. Polecany jest dla kobiet, u których są one duże, rozciągnięte, mało jędrne, asymetryczne.

Hymenoplastyka – na czym polega?

Zabieg określany jako hymenoplastyka polega na plastyce błony dziewiczej. Stosowany jest on w celu jej odtworzenia.

Waginoplastyka – na czym polega?

W gabinetach specjalizujących się w ginekologii estetycznej można też skorzystać z zabiegu jak Waginoplastyka. To inaczej plastyka pochwy, która polega na jej zawężeniu, wymodelowaniu. Do tego celu używany jest najczęściej laser ginekologiczny albo zastrzyki, ale prowadzone są też zabiegi chirurgiczne.

Tego typu zabiegi prowadzone są w różnych

  • Inne zabiegi ginekologii estetycznej:
  • korekta blizn, które powstają po nacięciu i pęknięciu krocza
  • usuwanie tkanki tłuszczowej – liposukcja wzgórka łonowego
  • usuwanie znamion znajdujących się w okolicach intymnych
  • usuwanie żylaków krocza
  • poprawa ekspozycji punktu G
  • ujędrnienie warg sromowych kwasem hialuronowym lub tłuszczem

Gdzie prowadzona jest plastyka warg sromowych?

Zabiegi ginekologii estetycznej prowadzone, w tym plastyka warg sromowych, Waginoplastyka, prowadzone są w prywatnych gabinetach ginekologicznych, gabinetach medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej.